SAKRAMENT CHRZTU ŚW. I ROCZKI 2016

TERMINY MSZY ŚW. CHRZCIELNYCH
I W INTENCJI ROCZNYCH DZIECI

W 2016 ROKU

Msze św. Chrzcielne i w int. rocznych dzieci
w naszej Parafii są odprawiane co dwa miesiące w drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00.

Terminy w roku 2016 są następujące:

• 14.02.,

• 28.03. (II dzień Świąt Wielkanocnych),

• 12.06.,

• 14.08.,

• 9.10.,

• 26.12 (II dzień Świąt Bożego Narodzenia).

Jednocześnie przypominamy, że przed CHRZTEM (zarówno RODZICÓW, jak i CHRZESTNYCH) OBOWIĄZUJE NAUKA PRZEDCHRZCIELNA.

W naszej Parafii odbywa się ona w CZWARTEK poprzedzający niedzielę Chrztu o godz. 19.00,

a w przypadku terminów świątecznych dwa tygodnie przed Chrztem (tj. 17.03., 15.12.).

Zmiany w czasie wakacji

W czasie wakacji będą miały miejsce następujące zmiany w funkcjonowaniu parafii:

- wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę tj. o godz. 7.00, 9. 00, 10.30 – suma, 12.00 i 17.00. Nabożeństwo niedzielne o godz. 16.00.

- Nie będzie również sobotniego popołudniowego nabożeństwa maryjnego

- Spowiedź przed Mszami św., a w sobotę od godz. 17.00-17.45.

- W soboty adoracja eucharystyczna od 17.00 do 17.45

- Kancelaria parafialna będzie czynna wg następującego porządku: poniedziałek 16.00 – 17.30, wtorek 9.00 – 11.00, piątek 16.00 – 17.00.

Urodziny księdza proboszcza

W czwartek 2 lipca ksiądz proboszcz obchodził kolejną rocznicę swoich urodzin. Z tej racji o godzinie 18.00 odbyła się okolicznościowa Msza święta. Prosiliśmy Pana Boga o potrzebne łaski dla księdza Krystiana. Życzy proboszczowi Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i opieki Maryi na każdy dzień jego posługiwania w naszej parafialnej wspólnocie. Zdjęcia tutaj.

Boże Ciało

W czwartek 4 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym roku miało ono szczególny charakter. Msza święta poprzedzająca procesję miała miejsce na terenie ROD "Tulipan". Po niej wyruszyliśmy do czterech ołtarzy przygotowanych przez III Zakon, Żywy Różaniec, młodzież z Gimnazjum 24 oraz grupę Miłosierdzia. Przy nich okazywaliśmy miłośc Jezusowi obecnemu pod postacią chleba. Wyrazem wielkiej wiary był wspólny śpiew, modlitwy, sypanie kwiatów. Wierzymy, że Jezus obecny w Eucharystii jest naszym Zbawicielem, któremu winniśmy nieustannie składać hołd. Zdjęcia tutaj.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ

W tradycji Kościoła miesiąc czerwiec jest związany z kultem NSPJ. Pragniemy przebłagać Serce Jezusowe za grzechy nasze i ludzi. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ (Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej, w soboty o 17.30, a w niedziele o 16.00).

Odpust parafialny

Tradycyjnie w dzień po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy nasz odpust parafialny ku czci NMP Matki Kościoła. Po raz kolejny przypomnieliśmy sobie, że posiadamy Matkę - Maryję, która jaśnieje dla nas przykładem cnót i swym potężnym wstawiennictwem. Sumie Odpustowej przewodniczył ks. Piotr Klemens, proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Zabrzu Mikulczycach. W czasie każdej Mszy Świętej wygłosił też do nas Słowo Boże. Zdjęcia tutaj

I Komunia Święta

Tradycyjnie w III Niedzielę maja odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Po miesiącach przygotowań, spotkań kilkadziesiąt dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej po raz pierwszy, w czasie Sumy o 9.00, przyjęli do swego serca Chrystusa Eucharystycznego. O godzinie 15.00 w ramach nabożeństwa dziękowali Jezusowi za tę szczególną łaskę.  W tym roku ta uroczystość zbiegła się z Wniebowstąpieniem Chrystusa. Życzymy dzieciom, by ich wiara nieustannie wzrastała. Niech Chrystus obecny rzeczywiście pod postaciami chleba i wina przemienia ich serca. Zdjęcia niebawem w naszej galerii.

4,968,879 Unikalnych wizyt