DZISIEJSZA ZBIÓRKA MAKULATURY

W godzinach 9.00-11.00 w dolnym kościele Joanna, Aleksandra i Dominik z grupy młodzieżowej odbierali od ludzi makulaturę. Na powyższym zdjęciu widać owoce dzisiejszej akcji. Dziękujemy wszystkim przynoszącym makulaturę. Zapraszamy za ponad miesiąc (13.06) do kolejnej takiej akcji na rzecz parafialnego udziału w ŚDM. Informujemy, że z osobami starszymi, którzy nie potrafią dostarczyć makulatury skontaktujemy się telefonicznie po odbiór.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

"Już się zbliżył miesiąc maj..." te słowa pieśni jakże pięknie odnoszą nas do teraźniejszości. Miesiąc maj to czas szczególnie poświęcony osobie Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

- PONIEDZIAŁEK - SOBOTA (17.30)

- NIEDZIELA (16.00)

Zbiórka makulatury na rzecz naszego udziału w ŚDM

Jak pewnie wiemy w przyszłym roku odbędą się ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. Do naszej ojczyzny przybędzie młodzież z całego świata. Także nasza parafia stanie się domem dla ludzi młodych, którzy zawitają do nas i do parafii w Stolarzowicach. Ludzie młodzi z naszej wspólnoty także pragną wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z tej racji, aby wspomóc finansowo wyjazd młodzieży pragniemy przez ponad rok zbierać makulaturę. W każdą drugą sobotę miesiąca w dolnym kościele odbędzie się zbiórka makulatury na ten cel. Najbliższa w sobotę 9 maja od 9.00 do 11.00. Młodzież będzie przyjmować zbędne książki, gazety, kartony... Jeżeli ktoś (z racji choroby, wieku) nie mógł by dostarczyć makulatury to prosimy o kontakt z parafią. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że w każdą niedzielę o 10.15 będzie odmawiana modlitwa w intencji ŚDM.

Pamięć w modlitwie o kandydatach do święceń

W sobotę 9 maja w Rudach nasz kleryk Tomasz Brol przyjmie święcenia diakonatu. W tygodniu poprzedzającym to istotne wydarzenia pamiętajmy o nim, a także o jego kolegach z kursu w swoich modlitwach.

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację dni dla młodzieży, którzy w przyszłym roku przyjadą do nas z racji ŚDM. Szczególnie zapraszamy ludzi młodych, ale nie tylko... Jeżeli ktoś dysponuje czasem, otwartym sercem na ciekawe pomysły, zaangażowanie to zapraszamy w czwartek na godzinę 19.00 do salki katechetycznej.

Życzenia świąteczne

"Niech w święto radosne paschalnej ofiary" (słowa Sekwencji na oktawę Zmartwychwatania Pańskiego). Wielkanoc to czas radości. Radości z powodu tego, że Chrystus zwyciężył śmierć, piekło, szatana. Radośc spowodowana jest przez to, że przez fakt Paschy Jezusa mocno akcentowana jest nadzieja jakże potrzebna każdemu z nas. Życzymy Wam parafianie radości nie tylko w ten dzień, ale w pozostałe dni roku. Bądźmy ludźmi nadziei, którzy zaniosą ją w mroki współczesnego świata.

Duszpasterze parafii

Droga krzyżowa ulicami dzielnicy

W piątek przed Niedzielą Palmową tradycyjnie odbyła się droga krzyżowa ulicami naszego osiedla. Tym razem poszliśmy tzw. starą częścią Helenki. Młodzież przygotowała śpiewy i rozważania. Te oparte były o problematykę rodziny. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i danie świadectwa wielkiej wiary. Zdjęcia tutaj
4,852,718 Unikalnych wizyt