Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 23.X.2016

Liturgia

Niedziela

Kolekta na potrzeby misji.

Z racji niedzieli misyjnej gościmy w naszej parafii o. Mirosława Piątkowskiego ze Zgromadzenia Ojców Werbistów. Będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał książki misyjne.

O godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe w int. misji i misjonarzy.

Czwartek

O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci.

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Przyszła Niedziela – XXXI Niedziela Zwykła

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe.


Ogólne

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe. W tygodniu o 17.20, a w niedziele o godz. 16.00.

 2. W związku z zbliżającymi się dniami, w których wspominać będziemy naszych zmarłych i będzie też możliwość ofiarowania za nich odpustów, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych.

 3. W poniedziałek o godz. 20.00 spotkanie studentów.

 4. Informujemy, że spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania odbędą się w następujących terminach: 24.10 o godz. 19:00 dla dziewczyn III roku przygotowania i 26.10 o godz. 19:00 dla dziewczyn II roku.

 5. W niedzielę 2.10., odbyło się tzw. liczenie wiernych, czyli uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Wynik jest następujący: we Mszach wzięło udział 1885 Parafian (tj. o 165 osób mniej niż
  w roku poprzednim, co stanowi 20% mieszkańców naszej dzielnicy), Komunię św. przyjęły 798 osoby (o 93 osób mniej niż w roku poprzednim, tj. ok. 43% uczestniczących we Mszy św.).

 6. Na zakończenie tygodnia misyjnego, w sobotę 29.10., grupa CAMINO zaprasza na wędrówkę szlakiem św. Jakuba z Zimnej Wódki na Górę św. Anny. Szczegóły na plakatach. Zapisy u ks. Grzegorza Lepiorza.

 7. Przy wyjściu z kościoła można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

 8. W imieniu Rady Dzielnicy informujemy, że w dniach 21-27 października istnieje możliwość głosowania na projekty finansowane w ramach Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Z naszej dzielnicy zgłoszone zostały 3 projekty. Zachęcamy do oddania swojego głosu. Więcej szczegółów na plakatach.

 9. Dziękujemy osobom za sprzątanie kościoła. W sobotę od 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Prusa, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

 10. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

 11. „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.

Wygenerowano w sekund: 0.02
4,491,159 Unikalnych wizyt