Październik 30 2014 17:37:47
Połączenie szyfrowane
Połączenie szyfrowane z certyfikatem SSL
Nawigacja
· Aktualności
· Najważniejsze informacje
· Nasi duszpasterze
· Dojazd
· Spacer po osiedlu
· Sakramenty święte
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Galeria zdjęć
· Poradnia życia rodzinnego
· Kontakt
· Szukaj
Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 października - 1 listopada 2014 r.

 

 

 

Liturgia

Niedziela

Kolekta na potrzeby naszej parafii – ubezpieczenie mienia parafii.

O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe.

Wtorek

O 19.30 różaniec dla studentów

Środa

O 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

O 20.00 w salce katechetycznej Krąg Biblijny.

Czwartek

O godz. 16.30 Msza św. szkolna.

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Piątek

O 19.30 nabożeństwo dla młodzieży. Temu nabożeństwu towarzyszyć będą relikwie świętych z naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy.

Sobota

Msze św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 11.00. O godz. 14.00 Nabożeństwo za zmarłych w kaplicy cmentarnej i procesja na cmentarzu. Po procesji, około godz. 15.00, przy krzyżu cmentarnym, Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Kolekta na cmentarzu na wykonanie ogrodzenia naszego cmentarza. Na ten cel, przez cały dzień, będzie przeprowadzona kwesta przez osoby wyznaczone z naszej parafii i posiadające odpowiedni identyfikator.

Przyszła Niedziela – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny

Kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

O godz. 18.00 Nabożeństwo za zmarłych z ostatniego roku i procesja na cmentarz. Prosimy przynieść z sobą znicze.

Ogólne

1. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe. W niedzielę o godz. 16.00, w tygodniu (do piątku) o godz. 17.20. Od przyszłego poniedziałku (3.11.), o podobnych porach, zapraszamy na różaniec za zmarłych zalecanych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2. W środę 29 października o godz. 20.00 w salce katechetycznej odbędzie się pierwsze spotkanie kręgu biblijnego, które dla chętnych poprzedzone będzie 30-minutową adoracją Najśw. Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Spotkania odbywać się będą w co drugą środę na przemian z poniedziałkowymi katechezami dla dorosłych. Na spotkanie prosimy zabrać ze sobą Pismo Św. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich parafian niezależnie od wieku, czy udziału w istniejących już wspólnotach parafialnych.

3. W związku z zbliżającymi się dniami, w których wspominać będziemy naszych zmarłych i będzie też możliwość ofiarowania za nich odpustów, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych.

4. Informujemy, że najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 8.11.

5. W zeszłą niedzielę, odbyło się tzw. liczenie wiernych, czyli uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Wynik jest następujący: we Mszach wzięło udział 2225 Parafian (tj. o 75 os. mniej niż w roku poprzednim, co stanowi 23 % mieszkańców naszej dzielnicy), Komunię św. przyjęły 893 osoby (o 134 osób mniej niż w roku poprzednim, tj. ok. 40 % uczestniczących we Mszy św.).

6. Dziękujemy 10 osobom za sprzątanie kościoła. W sobotę od 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Baczyńskiego, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

7. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

8. „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.

 

Wygenerowano w sekund: 0.02 3,095,461 Unikalnych wizyt