ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłat na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2021:

Spektakl misterium Męki Pańskiej [27.02.2021]

Wyjazd na pielgrzymkę – spektakl misterium Męki Pańskiej do Seminarium Salezjańskiego w Krakowie. Zapisy w zakrystii. Koszt: 70zł (w cenie przejazd autokarem, bilet na spektakl)

Parafialne Rekolekcje w Kokoszycach [31.05 - 2.06.2021]

Rekolekcje w Kokoszycach (pokoje jedno lub dwu osobowe dla rodziny) koszt uczestnictwa, noclegi, pełne wyżywienie i dojazd autokarem 290.00 zł.

Pielgrzymko – wczasy – Mazury – Warmia [25.06 – 01.07.2021]

Zwiedzimy m.in. Studzieniczną, Sejny, Giby, Augustów, Wigry, Leszczewo, Mikołajki, Giżycko.

Cena ok. max. 1350 zł. obejmuje:

- 6 noclegów, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, (zakwaterowanie Dom Rekolekcyjno – Wypoczynkowy oraz Pokoje gościnne „Za mostkiem” Studzieniczna),

- codzienne posiłki: śniadanie, obiadokolacja,

- przejazd autokarem de lux (całość trasy w trakcie pielgrzymki to około 2.500 km),

- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

- przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową,

- rejsy statkami,

- rejs gondolą – „modlitwa różańcowa na jeziorze”,

- zabawa taneczna (zespół muzyczny),

- grill (zabawa taneczna).

Pielgrzymka Dolny Śląsk [18.07 – 22.07.2021]

Zwiedzimy m.in. Chełmsko Śl., Krzeszów, Kamienną Górę, Lubomierz, Lwówek Śl., Budziszyn (Niemcy), Jelenia Góra, Bolków, Jawor, Strzegom, Jaworzyna Śląska.

Cena ok. max. 850 zł. obejmuje:

- 4 noclegi, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym,

- codzienne posiłki śniadanie, obiadokolacja,

- przejazd autokarem de lux (całość trasy w trakcie pielgrzymki około 1.500 km),

- lokalni przewodnicy,

- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (muzea, browar, zamki).

Pielgrzymko – wczasy Skrzatusz, Koszalin [19.08 – 27.08.2021]

Zwiedzimy m.in. Skrzatusz, Borne Sulinowo, Czaplinek, Złotów, Koszalin, Kołobrzeg, Mielno, Ustka, Darłowo. Ponadto przewidziany jest czas na plażowanie nad polskim morzem.

Cena ok. max. 1.400 zł. obejmuje:

- 7 noclegów, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, (3 noclegi w Skrzatuszu, 4 noclegi w Koszalinie)

- codzienne posiłki śniadanie, obiad, kolacja.

- przejazd autokarem de lux (całość trasy w trakcie pielgrzymki około 2.200 km),

- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

- przejazd kolejką wąskotorową,

- rejsy statkiem.

Śląsk może być piękny - III edycja [12.08.2021]

Zabrze Kopalnia Guido – Msza św. pod ziemią 170 m., Śląski obiad, Chorzów – parafia św. Jadwigi – ogród biblijny, Chorzów – ogród Japoński, przejazd kolejką linową Elka, Katowice Sanktuarium Matki Bożej Boguckiej

Koszt: 100 zł (w cenie przejazd, śląski dwudaniowy obiad, bilety wstępów).

Łagiewniki Wielkie, Lubecko, Jasna Góra [31.08.2021]

Łagiewniki Wielkie – Msza św. i modlitwa na grobie pochodzącego z naszej parafii ks. prob. Waldemara Glowka, Lubecko – Sanktuarium MB, Jasna Góra – Apel Jasnogórski

BUSKO ZDRÓJ – PIŃCZÓW [25.09.2021]

Koszt: 130 zł.

W cenie: przejazd autobusem, bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów, przewodnik, obiad.

PIĘKNY ŚLĄSK edycja IV – GLIWICE [19.10.2021]

Politechnika Gliwicka – zwiedzanie, wykład, katedra św. Piotra i Pawła w Gliwicach, palmiarnia – zwiedzanie z przewodnikiem, radiostacja.

Koszt: 70 zł.

W cenie: przejazd autobusem, bilet do palmiarni, przewodnik, obiad.

PIELGRZYMKA W ROKU JUBILEUSZOWYM [23.10.2021]

Pielgrzymka do kościoła św. Jacka i św. Józefa w Bytomiu z ok. jubileuszowego Roku św. Józefa. Szczegóły w zakrystii u ks. Grzegorza.

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

BIESZCZADY (m.in. Lesko, Sanok, Solina, Przemyśl, Ustrzyki, Kalwaria Pacławska) [11-14.11.2021]

Koszt: około 750 zł.

W cenie: pobyt 4 dniowy, 3 noclegi, pełne wyżywienie, przewodnicy, bilety wstępów do wszystkich zwiedzanych obiektów, Bieszczadzka Kolej Wąskotorowa, planowany również rejs statkiem.

Śladami bł. ks. Jana Machy oraz Jarmark adwentowy na Nikiszowcu [4.12.2021]

Śladami bł. ks. Jana Machy oraz Jarmark adwentowy na Nikiszowcu połączony z koncertem orkiestry dętej. Wyjazd z przystanku Helenka Elzab o g. 10.00. Koszt 30 zł.

Pielgrzymka szlakiem szopek Bożonarodzeniowych Podbeskidzia [30.12.2021]

Pielgrzymka szlakiem szopek Bożonarodzeniowych Podbeskidzia połączona z kuligiem. Koszt 110 zł. W cenie przejazd autokarem, kulig, poczęstunek w trakcie kuligu (kiełbasa, chleb z tłustym, oscypek z grilla, herbata, kawa, grzaniec).