ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłat na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► ZAPLANOWANE PIELGRZYMKI / WYJAZDY 2021:

Parafialne Rekolekcje w Kokoszycach

31.05 – 02.06.2021 (pokoje jedno lub dwu osobowe dla rodziny) koszt uczestnictwa noclegi, pełne wyżywienie i dojazd autokarem 290.00 zł.

Pielgrzymko – wczasy – Mazury – Warmia [25.06 – 01.07.2021]

Zwiedzimy m.in. Studzieniczną, Sejny, Giby, Augustów, Wigry, Leszczewo, Mikołajki, Giżycko.

Cena ok. max. 1350 zł. obejmuje:

- 6 noclegów, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, (zakwaterowanie Dom Rekolekcyjno – Wypoczynkowy oraz Pokoje gościnne „Za mostkiem” Studzieniczna),

- codzienne posiłki: śniadanie, obiadokolacja,

- przejazd autokarem de lux (całość trasy w trakcie pielgrzymki to około 2.500 km),

- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

- przejazd Wigierską Kolejką Wąskotorową,

- rejsy statkami,

- rejs gondolą – „modlitwa różańcowa na jeziorze”,

- zabawa taneczna (zespół muzyczny),

- grill (zabawa taneczna).

Ostateczna cena zostanie podana do końca miesiąca maja (maksymalna kwota to ok. 1.350 zł.). Osoby zadeklarowane proszone są do 25 maja wpłacić w zakrystii zaliczkę w kwocie 350 zł. Pozostała kwota do wpłaty w czerwcu.

Pielgrzymka Dolny Śląsk [18.07 – 22.07.2021]

Zwiedzimy m.in. Chełmsko Śl., Krzeszów, Kamienną Górę, Lubomierz, Lwówek Śl., Budziszyn (Niemcy), Jelenia Góra, Bolków, Jawor, Strzegom, Jaworzyna Śląska.

Cena ok. max. 850 zł. obejmuje:

- 4 noclegi, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym,

- codzienne posiłki śniadanie, obiadokolacja,

- przejazd autokarem de lux (całość trasy w trakcie pielgrzymki około 1.500 km),

- lokalni przewodnicy,

- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (muzea, browar, zamki).

Ostateczna cena zostanie podana do końca miesiąca maja (maksymalna kwota to ok. 850,00 zł). Osoby zadeklarowane proszone są do 25 maja wpłacić w zakrystii zaliczkę w kwocie 350 zł. Pozostała kwota do wpłaty w czerwcu.

Pielgrzymko – wczasy Skrzatusz, Koszalin [19.08 – 27.08.2021]

Zwiedzimy m.in. Skrzatusz, Borne Sulinowo, Czaplinek, Złotów, Koszalin, Kołobrzeg, Mielno, Ustka, Darłowo. Ponadto przewidziany jest czas na plażowanie nad polskim morzem.

Cena ok. max. 1.400 zł. obejmuje:

- 7 noclegów, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, (3 noclegi w Skrzatuszu, 4 noclegi w Koszalinie)

- codzienne posiłki śniadanie, obiad, kolacja.

- przejazd autokarem de lux (całość trasy w trakcie pielgrzymki około 2.200 km),

- wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,

- przejazd kolejką wąskotorową,

- rejsy statkiem.

Ostateczna cena zostanie podana do końca miesiąca maja (maksymalna kwota to ok. 1.400 zł.). Osoby zadeklarowane proszone są do 15 czerwca wpłacić w zakrystii zaliczkę w kwocie 400 zł. Pozostała kwota do wpłaty w lipcu.

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2021:

Spektakl misterium Męki Pańskiej

27 lutego (sobota) wyjazd na pielgrzymkę – spektakl misterium Męki Pańskiej do Seminarium Salezjańskiego w Krakowie. Zapisy w zakrystii. Koszt: 70zł (w cenie przejazd autokarem, bilet na spektakl)