Wspólnota Żywego Różańca powstała w naszej parafii w 1984 roku z woli budowniczego naszego kościoła, a zarazem pierwszego proboszcza parafii ks. Hermana Piechoty.

Wspólnota składa się z 13-tu Róż Różańcowych, w tym 10 żeńskich, 2 męskich i 1 Róży Małżeńskiej-rodzinnej.

Do obowiązku, ale też przywileju członka wspólnoty należy codzienne rozważenie 1-ej tajemnicy różańca przeznaczonej na dany miesiąc, rozważając tę jedną tajemnicę mamy taką samą zasługę jakbyśmy rozważyli cały różaniec, ponieważ faktycznie Róża składająca się z dwudziectu osób odmawiających cały różaniec. Członkowie Wspólnoty zobowiązani są do udziału w pogrzebie członków, a także do odmawiania w ich intencji modlitwy różańcowej.

Członkowie składają też dobrowolną ofiarę na rzecz i potrzeby wspólnoty. Z tych ofiar zamawiane są msze św. w różnych intencjach, wspieramy również cele misyjne i charytatywne.

Członkowie Żywego Różańca spotykają się w każdy poniedziałek po porannej mszy św. na wspólnej modlitwie. Każdego 13-go dnia miesiąca gromadzimy się na Różańcu Fatimskim. Mamy też adwentowy dzień skupienia, spotkanie opłatkowe i modlitewne spotkanie wielkopostne połączone zawsze z rozliczeniem finansowym za rok poprzedni.

Wspólnota nasza od wielu już lat wspiera poprzez Adopcję Serca Ośrodek Misyjny Jeevodaya w Indiach. Aktualnie wspieramy już trzecie dziecko pomagając w ten sposób zdobyć wykształcenie i możliwość choć trochę lepszego życia w przyszłości. Niestety wraz z upływem lat ubywa też w sposób naturalny członków wspólnoty, a nowe osoby do zasilenia Róż niezwykle trudno pozyskać.

Zawierzamy wszystko Przemożnej Patronce Najświętszej Maryi Pannie Różańcowej Pani i Jej Synowi i pozostajemy w nadziei na lepsze jutro i nowych członków Wspólnoty.

Kto kocha Jezusa,Maryję i różaniec będzie mile widziany w szeregach naszej Wspólnoty.