REKOLEKCJE AKADEMICKIE 2018

W dniach 12-14 marca (od poniedziałku do środy) w naszej Parafii odbywać się będą Akademickie Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzić je będzie głosić ks. Andrzej Rolnik SDB – Salezjanin z Zespołu Szkół Salezjańskich na Helence. Spotkania odbywają się o godz. 20.00. Zapraszamy młodzież akademicką i pracującą, nauczycieli oraz wszystkich chętnych.

Misterium w Seminarium

Klerycy Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu pragną zaprosić do wspólnego przeżycia Misterium Męki Pańskiej poświęconego tematyce Eucharystii. 
Będzie to wydarzenie muzyczno-teatralne w którym będziemy mogli zobaczyć to, co „niewidzialne”. Msza Święta to przecież uobecnienie Ofiary Chrystusa – wydarzenie, które łączy przeszłość i przyszłość, Niebo i ziemię.

więcej

Nauki Przedślubne w naszej Parafii

Najbliższy termin nauk przedślubnych w naszej Parafii przypada na 10-11.03. i 17-18.03. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich narzeczonych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

1 % dla naszej Parafii

Od paru lat korzystając z życzliwości Fundacji Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu i Działalności Charytatywnej RADAN (nr KRS 0000283966), przy okazji rozliczeń podatkowych, spora grupa osób przekazała 1% swojego podatku na rzecz naszej Parafii. Dochód z tej akcji został przekazany na dofinansowanie doraźnej pomocy i paczek dla chorych z naszej parafii. Chciałbym wszystkim tym, którzy to uczynili, najserdeczniej podziękować i jednocześnie zachęcić, aby kontynuowali to dobre dzieło w roku następnym.

Można to uczynić dwojako - przekazując zadaie rozliczenia podatkowego naszej Parafii (składając otrzymane od ZUS-u lub pracodawcy rozliczenie podatkowe i oświadczenie o woli przekazania 1 % podatko na rzecz naszej parafii - do pobrania w formie elektronicznej lub papierowej w kościele albo kancelarii) lub osobiście wpisując w odpowiednie miejsce rozliczenia podatkowego nr KRS ww. Fundacji, a w rubrykę „Cel szczegółowy”: Parafia NMP Matki Kościoła – Helenka. Za każdą przekazaną w ten sposób ofiarę serdeczne „Bóg zapłać”.

Pliki do pobrania

Nowa nazwa ulicy Kruczkowskiego

Drodzy Parafianie!

W ostatnim czasie w różnych miejscach naszego kraju zmieniły się nazwy ulic, placów, itp. Także w naszej Parafii/Dzielnicy, o czym nie wszyscy wiedzą, nastąpiła zmiana nazwy ulicy Leona Kruczkowskiego. Odtąd nosić będzie nazwę: płk. Franciszka Niepokólczyckiego (zgodnie z zarządzeniem zastępczym nr NPII.4131.4.13.2017 Wojewody Śląskiego z dnia 13.12.2017 r. w sprawie zmiany nazwy ulicy).

Więcej informacji na ten temat: http://infozabrze.pl/zmiany-nazw-ulic/