Zbiórka na RESPIRATOR dla szpitala diecezji gliwickiej

Biskup Jan Kopiec zwraca się z apelem i prośbą do osób duchownych, konsekrowanych oraz świeckich – tworzących Kościół Gliwicki – o włączenie się w dzieło zakupu kolejnego respiratora. Nasza pomoc uratuje komuś życie, a medykom umożliwi realizowanie ich powołania w tych bardzo trudnych warunkach.

MODLITWA Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM - 27 marca, godz. 18.00

Ok. godziny 18.00 rozpoczęła się modlitwa papieża Franciszka na pustym dziedzińcu bazyliki św. Piotra przed obrazem Matki Bożej - Salus Populi Romani oraz krucyfiksem z kościoła św. Marcelina, który - jak wierzą Rzymianie - powstrzymał zarazę w XVI wieku.

DYSPENSA

DYSPENSA OD OBOWIĄZKU NIEDZIELNEGO UCZESTNICTWA  WE MSZY ŚWIĘTEJ Z DNIA 25.03.2020r.

Modlitwa Anioł Pański w intencji ustania epidemii

Drodzy Parafianie!

Aprobując apel Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, w środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12.00 we wszystkich kościołach diecezji, także i w naszym kościele, kapłani odmówili modlitwę Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.