Jeśli chcesz opłacić miejsce na cmentarzu, nie musisz przychodzić do kancelarii by to zrobić. Możesz zrobić to tutaj.

Jak to zrobić?

• Krok 1 - wybierz na jaki czas chcesz dokonać opłaty,
  • Krok 2 - wypełnij formularz:
    • Pamiętaj, że w polu "uwagi" należy wpisać imię i nazwisko zmarłego, rok jego śmierci. Sektor, rząd i miejsce nagrobku należy wpisać jeśli jest znany.
    • Przykład:

• Krok 3 - kliknij "zapłać z Przelewy24",
  • Krok 4 - wybierz swój bank lub metodę płatności (np. BLIK) i dokonaj przelewu.

Informujemy, że:

• Gdy tylko przedłużenie miejsca na cmentarzu zostanie wpisane do księgi cmentarnej wyślemy potwierdzenie na e-mail podany w formularzu zamówienia. Jeśli takie potwierdzenie nie dotrze na Państwa e-mail w ciągu 2 dni od zamówienia, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  • W przypadku zaległości w opłacie za miejsce na cmentarzu, przy dokonanym przelewie zostanie pokryta w pierwszej kolejności zaległość, a następnie rok bieżący i przyszłe lata. Gdyby taka sytuacja miała miejsce poinformujemy o tym w wiadomości potwierdzającej dokonanie wpisu do księgi cmentarnej.
  • Pobieranie opłat za miejsce na cmentarzach komunalnych i wyznaniowych (parafialnych) przewidziane jest w art. 7 ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Zgodnie z tymi przepisami grób nie może być użyty do ponownego chowania przed upływem lat 20. Natomiast po upływie lat 20 ponowne użycie grobu do chowania nie może nastąpić, jeżeli jakakolwiek osoba zgłosi zastrzeżenie przeciw temu i uiści opłatę przewidzianą przez zarządcę cmentarza.
  • Z wniesionej opłaty za miejsce na cmentarzu pokrywane są rachunki za użytkowanie wody, za wywóz śmieci, za serwis toalet przenośnych (TOI TOI), za utrzymanie porządku na cmentarzu, za konserwację urządzeń infrastruktury technicznej cmentarza, budynku gospodarczego i kaplicy cmentarnej.
  • Dokonując opłaty za miejsce na cmentarzu akceptujesz ▶ [REGULAMIN PŁATNOŚCI ONLINE]
  • Dokonując opłaty za miejsce na cmentarzu akceptujesz ▶ [REGULAMIN CMENTARZA PARAFIALNEGO]

Serdecznie dziękujemy za opłacenie miejsca na cmentarzu.