Jesteśmy grupą pasjonatów wolontariuszy opiekujących się śląskim odcinkiem Drogi św. Jakuba Via Regia. W poczuciu odpowiedzialności za historyczne, religijne i kulturowe dziedzictwo naszego regionu podejmujemy szereg działań i inicjatyw mających na celu szerzenie idei pielgrzymowania Drogą św Jakuba.

W odpowiedzi na nasze starania w piśmie z dnia 20 listopada 2014 roku do członków GKPC J.E. ks. Biskup gliwicki Jan Kopiec wyraził pełne poparcie dla naszych działań  i udzielił patronatu honorowego dla Drogi św. Jakuba Via Regia w diecezji gliwickiej. Wcześniej Przyjaciele Camino z Opola postarali się o patronat honorowy dla Drogi św. Jakuba Via Regia w diecezji opolskiej którego udzielił J.E. ks. Biskup opolski Andrzej Czaja.

Górnośląski Klub Przyjaciół Camino przy parafii NMP Matki Kościoła w Zabrzu
tel. do przyjaciela 662-28-17-28