ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłaty na poszczególne pielgrzymki dokonujemy najpóźniej na 10 dni przed datą wyjazdu.

Śladami Świętych Krakowa

29 września 2018 (sobota) ŚLADAMI ŚWIĘTYCH KRAKOWA – całodzienna pielgrzymka, zwiedzanie z przewodnikiem, obiadokolacja – koszt 70 zł.

W hołdzie wdzięczności

08 października 2018 (poniedziałek) W HOŁDZIE WDZIĘCZNOŚCI – popołudniowa pielgrzymka (wyjazd o g. 13.00) do Kamienia Śl. na grób ks. Hermana Piechoty oraz do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie k. Opola, ognisko u sióstr Szensztackich – koszt 50 zł.

Pieniny jesienią

19 – 21 października 2018 (piątek popołudniu – niedziela) PIENINY JESIENIĄ– trzy dniowy wyjazd w Pieniny do Ochotnicy, połączony z biesiadą góralską przy kapeli na żywo. Zwiedzaniem m. i. Krościenka, Starego Sącza i okolic – koszt 280 zł. (w cenie jest zawarty przejazd, posiłki, 2 noclegi, bilety wstępu, uroczysta biesiada i kapela góralska).

Apel Maryjny

12 listopada 2018 (poniedziałek) APEL MARYJNY - Częstochowa. Wieczorny wyjazd na Jasną Górę połączony z nawiedzeniem krypt OO. Paulinów oraz Apelem Jasnogórskim - 27 zł.

"Gość oczekiwany"

Nabliższy wyjazd  20 listopada 2018 (wtorek) WYJAZD DO TEATRU W CIESZYNIE - w godzinach popołudniowych organizujemy wyjazd na spektakl "Gość oczekiwany" do Teatru A. Mickiewicza w Cieszynie. W programie także krótkie zwiedzanie miasta. Zapisy w zakrystii, bliższe informacje u księdza Grzegorza. Koszt biletu do teatru oraz przejazdu 55 zł. O spektaklu więcej pod adresem strony http://www.www.cieszyn.pl/?p=eventsShow&iEvent=22389

Jarmark adwentowy

01 grudnia 2018 (sobota) JARMARK ADWENTOWY U NASZYCH ZACHODNICH SĄSIADÓW – Görlitz (Niemcy). Całodzienny wyjazd na Jarmark Adwentowy do Görlitz połączony ze zwiedzaniem miasta z przewodnikiem, polowy obiad, ubezpieczenie – koszt 140 zł.