ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłaty na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► ZAPLANOWANE PIELGRZYMKI / WYJAZDY JESIEŃ-ZIMA 2019/2020:

BESKIDY JESIENIĄ

NAJBLIŻSZY WYJAZD ☛  24 września 2019r. (wtorek) BESKIDY JESIENIĄ – Koniaków (warsztaty z produkcji sera, degustacja) – Wisła (wjazd kolejką na Czantorię, spacer) – Ustroń – Skoczów (kaplicówka). Przejazd, bilety wstępu, wjazd na Czantorię, obiadokolacja – 90 zł.

SULEJÓW, PARADYŻ, LEŚNIÓW

NASTĘPNIE ☛ 12 października 2019r. (sobota) Sulejów – Paradyż k. Piotrkowa Tryb. – Wielgomłyny – Leśniów. Przejazd, obiad – 80 zł.

APEL JASNOGÓRSKI

03 listopada 2019r. (niedziela) Apel Jasnogórski – Częstochowa. Wyjazd o g. 18.00. Koszt 25 zł.

WEEKEND NA UKRAINIE

08 – 11 listopada 2019r. (piątek wieczór – poniedziałek) WEEKEND NA UKRAINIE – LWÓW i OKOLICE. Przejazd, przewodnicy, bilety wstępów, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie, lokalna kolacja przy muzyce na żywo – koszt ok. do 500 zł. Uwaga – trzeba mieć ważny paszport.

JARMARK ADWENTOWY

10 grudnia 2019r. (wtorek) JARMARK ADWENTOWY WROCŁAW – wyjazd popołudniowo – wieczorny. Krótki spacer po Wrocławiu, Jarmark Adwentowy – koszt 60 zł.

OCHOTNICA I SŁOWACJA

Ferie zimowe 13 – 16 stycznia 2020 r. Ochotnica z wyjazdami na Słowację – Sanktuarium w Lewoczy oraz Termy Słowackie. Szczegóły zostaną podane w listopadzie.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Szopki Bożonarodzeniowe 28 stycznia 2020r. (sobota) Szczegóły w terminie późniejszym.

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY, KTÓRE JUŻ SIĘ ODBYŁY 2019:

JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE

22.01.2019 (wtorek) JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE – wyjazd g. 13.00. Koszt przejazdu i biletu do teatru 60 zł.

◄ relacja z wyjazdu w menu po lewej stronie

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA

26.01.2019 (sobota) SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA. Wyjazd całodzienny (Tarnowskie Góry, Zabrze, Ruda Śl., Katowice, Rybnik). Koszt 30 zł.

◄ relacja z wyjazdu w menu po lewej stronie