ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłaty na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► ZAPLANOWANE PIELGRZYMKI / WYJAZDY 2019:

REKOLEKCJE KOKOSZYCE

NAJBLIŻSZY WYJAZD ☛ 17 – 19.06.2019 (pon. – środa) REKOLEKCJE KOKOSZYCE – przejazd, uczestnictwo w rekolekcjach które poprowadzi ks. dr Janusz Wilk, 2 noclegi, 3 posiłki dziennie – koszt 240 zł.

PIELGRZYMKO – WAKACJE SZCZECIN i OKOLICE

NASTĘPNIE ☛ Pielgrzymko – wakacje Szczecin i okolice… 24 – 29.06.2019r. – koszt ok. 1.000 zł. 5 lub 6 noclegów dom rekolekcyjny św. Józefa Szczecin. Zwiedzimy m.in. Zieloną Górę, Świebodzin, Szczecin, Świnoujście, Wolin, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Niemcy (Straslund). Rejsy statkiem, przewodnik i wszystkie bilety wstępu są wliczone w cenę.

ŚLADAMI HELENKOWSKICH KAPŁANÓW

16.07.2019 (wtorek) – ŚLADAMI HELENKOWSKICH KAPŁANÓW … - szczegóły w terminie późniejszym.

PIELGRZYMKO – WAKACJE – WĘGRY – BOŚNIA i HERCEGOWINA – CHORWACJA

05 – 14.08.2019 PIELGRZYMKO – WAKACJE – WĘGRY (zwiedzanie Budapesztu) – BOŚNIA i HERCEGOWINA – CHORWACJA – 8 noclegów w hotelu ***, pokoje z klimatyzacją, wyżywienie śniadanie i obiadokolacja darmowe napoje do posiłków (woda, wino, soki), rejs statkiem i piknik rybny, wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym także do Narodowego Parku KRKA, ubezpieczenia, opieka pilota. Szczegółowy plan zostanie podany w lutym. Całościowy koszt 2.000 zł. (możliwość wpłaty w ratach).

Spotkanie organizacyjne chętnych na wyjazd odbędzie się 3 kwietnia 2019 (środa) o godz. 18.40 w salkach!

Prosimy o dokonywanie wpłat na ten wyjazd do końca marca (1000zł), do 21 czerwca (1000zł). Wpłat można dokonywać na spotkaniu 3 kwietnia w całości, lub w ratach w podanych powyżej terminach w zakrystii.

NOC POKUTY W TURZY ŚLĄSKIEJ

29.08.2019 NOC POKUTY W TURZY ŚL. – wieczorowo – nocny wyjazd do Turzy Śl. Koszt 30 zł.

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY, KTÓRE JUŻ SIĘ ODBYŁY 2019:

JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE

22.01.2019 (wtorek) JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE – wyjazd g. 13.00. Koszt przejazdu i biletu do teatru 60 zł.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA

26.01.2019 (sobota) SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA. Wyjazd całodzienny (Tarnowskie Góry, Zabrze, Ruda Śl., Katowice, Rybnik). Koszt 30 zł.

FERIE ZIMOWE W PIENINACH

10 – 13.02.2019 (niedziela – środa) FERIE ZIMOWE W PIENINACH (3 noclegi, pełne wyżywienie, w programie m.in. Zakopane, Ludźmierz, uroczysta kolacja z kapelą góralską na żywo, kulig). Koszt z wszystkimi biletami wstępu (oprócz basenu) 400 zł.

U NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW

09.03.2019 (sobota) U NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW – jednodniowy wyjazd do Czech: Ostrawa, Frydek Mistek, Karwina - koszt 90zł (przejazd, przewodnik, bilety wstępu, obiadokolacja). Wyjazd z przystanku Helenka - Elzab o godz. 7.00.