ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłaty na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE

22.01.2019 (wtorek) JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE – wyjazd g. 13.00. Koszt przejazdu i biletu do teatru 60 zł.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA

26.01.2019 (sobota) SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA. Wyjazd całodzienny (Tarnowskie Góry, Zabrze, Ruda Śl., Katowice, Rybnik). Koszt 30 zł.

FERIE ZIMOWE W PIENINACH

10 – 13.02.2019 (niedziela – środa) FERIE ZIMOWE W PIENINACH (3 noclegi, pełne wyżywienie, w programie m.in. Zakopane, Ludźmierz, uroczysta kolacja z kapelą góralską na żywo, kulig). Koszt z wszystkimi biletami wstępu (oprócz basenu) 400 zł.

U NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW

09.03.2019 (sobota) U NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW – jednodniowy wyjazd do Czech – szczegóły zostaną podane w lutym.

WIELKOPOSTNA PIELGRZYMKA MAŁOPOLSKA

30.03.2019 (sobota) WIELKOPOSTNA PIELGRZYMKA MAŁOPOLSKA – Sanktuarium Krzyża Świętego – Kraków Mogiła, uczestnictwo w przedstawieniu Męki Pańskiej w wykonaniu Kleryków Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Koszt przejazdu, biletu na misterium Męki Pańskiej oraz polowy obiad 60 zł.

PASJA W TEATRZE W CIESZYNIE

09.04.2019 (wtorek) PASJA W TEATRZE W CIESZYNIE – wyjazd g. 13.00. Koszt przejazdu i biletu do teatru 60 zł.

DROGA KRZYŻOWA I APEL JASNOGÓRSKI NA JASNEJ GÓRZE

14.04.2019 (niedziela) DROGA KRZYŻOWA I APEL JASNOGÓRSKI NA JASNEJ GÓRZE – wyjazd popołudniowo – wieczorny w niedzielę palmową do Częstochowy. Koszt 30 zł.

WARSZAWA W PIGUŁCE

01 – 04.05.2019 WARSZAWA W PIGUŁCE – wyjazd do Warszawy i Niepokalanowa (zwiedzanie miasta, TVP, Powązek, Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki). Koszt i szczegółowy program zostanie podany w lutym.

ŚLĄSK TEŻ MOŻE BYĆ PIĘKNY

18.05.2019 (sobota) ŚLĄSK TEŻ MOŻE BYĆ PIĘKNY – Giszowiec, Nikiszowiec, Bujaków, Pławniowice, w czasie pielgrzymki podany będzie śląski obiad – koszt 70 zł.

REKOLEKCJE KOKOSZYCE

17 – 19.06.2019 (pon. – środa) REKOLEKCJE KOKOSZYCE – przejazd, uczestnictwo w rekolekcjach które poprowadzi ks. dr Janusz Wilk, 2 noclegi, 3 posiłki dziennie – koszt 240 zł.

PIELGRZYMKO – WAKACJE GDAŃSK i OKOLICE

24 – 29.06.2018 PIELGRZYMKO – WAKACJE GDAŃSK i OKOLICE – szczegółowy plan i koszt zostanie podany w lutym.