Śladami Chrystusa - Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W roku 30. rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 20-26 lipca 2018 r.

Ziemia Święta nazywana jest często "Piątą Ewangelią". Jej poznawanie na pielgrzymim szlaku pomoże nam lepiej rozumieć niektóre teksty i wydarzenia biblijne. Dowiemy się co znaczy, że kupiec z przypowieści o miłosiernym Samarytaninie "schodził" do Jerycha, ile kilometrów pokonała Maryja od chwili Zwiastowania do urodzenia Pana Jezusa, czy stajenka betlejemska była drewniana oraz dotkniemy skały Bożego Grobu - jedynego świadka Zmartwychwstania.

Zapisy wraz zaliczką 490 zł do KOŃCA stycznia 2018 r. Przy zapisie prosimy o oddanie wypełnionej karty uczestnika - dane dotyczące paszportu można będzie uzupełnić później. Istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową.

Więcej informacji i zapisy: ks. Tadeusz Górny tel. 508328639, mail: ks.tadeusz.gorny@gmail.com

Dzień 1: Wylot z Polski do Izraela, Jaffa, Hajfa, Góra Karmel
Zbiórka w Zabrzu-Helence i przejazd na lotnisko we Wrocławiu. Na dwie godziny przed planowanym odlotem odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Tel Awiwu o godzinie 6.30 rano. Przylot do Izraela o godzinie 11.20. Przejazd do Tel Awiwu do Jaffy spacer po urokliwych uliczkach Dzielnicy Artystów, nawiedzenie kościoła św. Piotra. Przejazd do Cezareii Nadmorskiej (przejazd obok stanowiska archeologicznego, ukazującego stolicę rzymskiej Palestyny). Krótki postój nad Morzem Śródziemnym przy pozostałościach rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Dalej kościół - Stella Maris – z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Następnie udamy się do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Kana Galilejska, Tabor, Nazaret
Po śniadaniu przejazd do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwośd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie udamy się na Górę Tabor (miejsce Przemienienia). W godzinach popołudniowych przejedziemy do Nazaretu: tam nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: Jez. Galilejskie, Kafarnaum, Góra Błogosławieństw, Tabga
Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Następnie udamy się do Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz synagogę. Dalej zwiedzimy Tabgha: kościół Prymatu św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na nocleg do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Góra Oliwna, św. Piotr in Galicantu, Betlejem
Po śniadaniu Góra Oliwna: Sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie taras widokowy z panoramą Starej Jerozolimy. Potem kościół Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Dalej Kościół św. Piotra in Gallicantu (gdzie Piotr zaparł się Pana Jezusa). Po południu wrócimy do Betlejem i przejedziemy na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyo chrześcijaoskich). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: Jerozolima- droga krzyżowa, Syjon Chrześcijański, dzielnica żydowska
Po śniadaniu: Jerozolima: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia NMP) i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Następnie Syjon Chrześcijański: bazylika Zaśnięcia Maryi Panny, Wieczernik i tradycyjny grób Dawida. Następnie przejdziemy do Muru Zachodniego - Ściana Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Jerycho, Qasrl Al–Yehud, Morze Martwe
Po śniadaniu przejazd do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkanych miast na świecie). Widok na Górę Kuszenia, dalej sykomora (drzewo Zacheusza). Następnie Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym (najniżej położonym miejscu na świecie). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: Ein Karem, Yad Vashem
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Ein Karem: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Potem Yad Vashem (największe w Izraelu muzeum upamiętniające ofiary Holokaustu). Po zakończeniu zwiedzania udamy się na lotnisko w Tel Awiwie. Po odprawie bagażowej i bezpieczeństwa nastąpi przelot do Polski o godzinie 21.30. Przylot do Wrocławia (o godzinie 00.30 w dniu 27.07.2018 r.) i przejazd do Zabrza.

CENA: 3 490 zł/os.

Cena skalkulowana jest na grupę 46 os. na dzieo przygotowania programu 28.11.2017 r. kurs średni dolara 3,62 zł . Jeśli kurs dolara drastycznie się zmieni i przekroczy średni kurs 4,00 zł biuro Orlando Travel zastrzega sobie możliwośd wzrostu ceny pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie: Wrocław – Tel Awiw – Wrocław;
 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 6 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, możliwośd pokoi 3 – os);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL, NNW, choroby przewlekłe;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika;
 • Przedstawiony program zwiedzania;
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim);
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

CENA NIE ZAWIERA:

 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide – trzeba przeznaczyć na ten cel kwotę ok 60 USD/os.;
 • transferu z parafii na lotnisko w Polsce i z powrotem;
 • napojów do obiadokolacji;
 • dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej;
 • dopłaty do pokoju 1 – osobowego – 155 USD/os.;
 • wydatków własnych;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WAŻNE INFORMACJE:
1. Każdy uczestnik musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie mogą byd wbite pieczątki ani syryjskie, ani liibijskie
2. Program bazuje na zakwaterowaniu w hotelach w Nazarecie oraz w Betlejem
3. B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez linie lotnicze.
4. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwośd zmian w programie.

TERMINY PŁATNOŚCI:

 1. Zaliczka 490 zł/os. do dnia 11.01.2018 r
 2. II rata 1 500 zł/os. do dnia 28.03.2018 r.
 3. Dopłata do całości 1 500 zł/os. do dnia 13.06.2018 r.

Więcej informacji i zapisy: ks. Tadeusz Górny tel. 508328639, mail: ks.tadeusz.gorny@gmail.com

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć