DO ŚWIATŁA - BŁOGOSŁAWIONY ALOJZY LIGUDA

Film "DO ŚWIATŁA - BŁOGOSŁAWIONY ALOJZY LIGUDA", do obejrzenia którego zaprosił nas Ojciec Eugeniusz Ploch podczas Rekolekcji Wielkopostnych [KLIKNIJ TUTAJ]

Zaproszenie Fundacji Betlehem - Dom Chleba

Fundacja Betlehem - Dom Chleba zaprasza na "Rozmowy przy kawie" w ramach programu "Rodzinny Park Edukacyjny" oraz na warsztaty "Rodzinny Krąg Bliskości". Szczegóły na załączonych ulotkach.

Górniczy Różaniec

Wszystkich górników wraz z rodzinami zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową całej Braci Górniczej, która odbędzie się w niedzielę 16.10. o godz. 15.30 w parafii pw. Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku.

Zaproszenie do kina

8 października na godz. 19.00 organizujemy wyjazd do kina na film pod tytułem: "JOHNNY" - Powieść o ks. Janie Kaczkowskim

Zapraszamy na koncert w ramach 27. Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego

Dnia 10 września o godz. 18.00 zapraszamy na koncert w ramach 27. Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego.

Zaproszenie do kina

W najbliższym czasie zapraszamy do wyjazdu do MULTIKINA w ZABRZU na wartościowe filmy:

Kawiarenka dla rodzica

Fundacja Betlehem Dom Chleba zaprasza na "Kawiarenkę dla rodzica" w ramach Programu Rodzinny Park Edukacyjny.

Co dwa tygodnie można wysłuchać wykładu specjalistów na temat wychowania dzieci a także porozmawiać z fachowcami na trudne tematy wychowawcze w miłej atmosferze przy ciastku i kawie. Wstęp na spotkania Kawiarenki jest wolny i bezpłatny. Można ze sobą zabrać dzieci. Będą w czasie Kawiarenki pod dobrą opieką.

Miejsce spotkań: 41-800 Zabrze-Biskupice, ul Bytomska 37 (salki parafii Jana Chrzciciela)

Spotkania odbywają się w godz. 18.00-20.00:

• 7 marca 2022 - Jak rozmawiać, żeby się nie kłócić (prowadzący: Joanna Gnat)
  • 21 marca 2022 Jak zregenerować organizm - dieta po przebyciu covid-19 (prowadzący: Ewa Kusiak)
  • 4 kwietnia 2022 Przekazywanie wiary dzieciom (prowadzący: Maria Żyła)
  • 21 kwietnia 2022 Zdrowie i seksualność nastolatków (prowadzący: Iwona Kuchta)
  • 9 maja 2022 Boję się i co dalej? - Czyli jak radzić sobie z lękami i strachem (prowadzący: Joanna Gnat)
  • 23 maja 2022 Odpoczynek, świętowanie, cisza - czyli o umiejętność wypoczywania (prowadzący: Maria Żyła)
  • 6 czerwca 2022 Zaburzenia adaptacyjne dzieci, młodzieży i rodziców w obliczu pandemii covid-19 (prowadzący: Paweł Pienkiewicz)
  • 19 czerwca 2022 Pomysły na twórczo spędzony czas z dzieckiem i nastolatkiem (prowadzący: Anna Walińska)

Więcej [tutaj]

Koncert kolęd w wykonaniu chóru mieszanego "CANTICUM NOVUM"

W niedzielę 23 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru mieszanego "Canticum Novum". Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na koncert kolęd

Parafia Chrystusa Króla w Bytomiu Stolarzowicach zaprasza na koncert kolęd w ramach cyklu VI edycji festiwalu kolędowego im. Łukasza Ząbka pt. "Niecodzienne Koncerty Kolęd".

Zapowiedź adwentowa 2 - spektakl "Pastorałka"

W tym szczególnym czasie, czasie adwentowym, i dzieci i dorosłych, zapraszamy serdecznie na spektakl teatralny pod tytułem:

"Pastorałka" czyli rzecz o Bożym Narodzeniu"

w wykonaniu TEATRU "A" z Gliwic

Adwentowe spotkanie ze Wspólnotą CENACOLO

CZYM DOKŁADNIE JEST? JAKA JEST JEJ MISJA? JAK ŻYJĄ CI, KTÓRZY ZAPUKALI DO DRZWI WSPÓLNOTY CENACOLO?

W niedzielę, 12 grudnia, podczas każdej Mszy Świętej będziemy mogli się tego dowiedzieć!!! Będziemy gościć członków tej Wspólnoty, która już od 19 lat jest obecna w Jastrzębiu Zdroju, a nasza Wspólnota Parafialna będzie mogła w tym dniu wesprzeć ich działalność!

Wielkopostne powołaniowe czuwanie ze Św. Józefem

NAJŚWIĘTSZE SERCE - film

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.
Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

ZAPRASZAMY NA FILM DO PLANET CINEMA W ZABRZU, PLAC TEATRALNY 12.

GODZINY PROJEKCJI DOSTĘPNE NA STRONIE KINA: www.planetcinema.pl/zabrze

Intencje i ofiary online

VIII OTWARTA KONFERENCJA - Zagrożenia współczesnego świata dla ciebie i twojego dziecka