Koncert kolęd w wykonaniu chóru mieszanego "CANTICUM NOVUM"

W niedzielę 23 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru mieszanego "Canticum Novum". Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na koncert kolęd

Parafia Chrystusa Króla w Bytomiu Stolarzowicach zaprasza na koncert kolęd w ramach cyklu VI edycji festiwalu kolędowego im. Łukasza Ząbka pt. "Niecodzienne Koncerty Kolęd".

Zapowiedź adwentowa 2 - spektakl "Pastorałka"

W tym szczególnym czasie, czasie adwentowym, i dzieci i dorosłych, zapraszamy serdecznie na spektakl teatralny pod tytułem:

"Pastorałka" czyli rzecz o Bożym Narodzeniu"

w wykonaniu TEATRU "A" z Gliwic

Adwentowe spotkanie ze Wspólnotą CENACOLO

CZYM DOKŁADNIE JEST? JAKA JEST JEJ MISJA? JAK ŻYJĄ CI, KTÓRZY ZAPUKALI DO DRZWI WSPÓLNOTY CENACOLO?

W niedzielę, 12 grudnia, podczas każdej Mszy Świętej będziemy mogli się tego dowiedzieć!!! Będziemy gościć członków tej Wspólnoty, która już od 19 lat jest obecna w Jastrzębiu Zdroju, a nasza Wspólnota Parafialna będzie mogła w tym dniu wesprzeć ich działalność!

Wielkopostne powołaniowe czuwanie ze Św. Józefem

NAJŚWIĘTSZE SERCE - film

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.
Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

ZAPRASZAMY NA FILM DO PLANET CINEMA W ZABRZU, PLAC TEATRALNY 12.

GODZINY PROJEKCJI DOSTĘPNE NA STRONIE KINA: www.planetcinema.pl/zabrze

Intencje i ofiary online

VIII OTWARTA KONFERENCJA - Zagrożenia współczesnego świata dla ciebie i twojego dziecka