Wesprzyj parafię swoim 1,5%

Drodzy Parafianie i Dobrodzieje!

Każdego roku, gdy mija jego początek, gdy osoby pracujące i emeryci otrzymują zestawienie swoich rocznych dochodów, zbliża się nieuchronnie czas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Wtedy też zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% swojego podatku na rzecz naszej Parafii i jej działań charytatywnych.

Choć niejednokrotnie słyszymy, że „przecież z mojego Pitu to tylko parę złotych” to jednak zgodnie z powiedzeniem „grosz do grosza, a będzie kokosza” każdego roku „te parę” groszy pozwala na dofinansowanie różnych dzieł charytatywnych (głównie jest to pomoc dla chorych i biednych). Za każdy przekazany w ten sposób „dar” składamy serdeczne podziękowania. Będziemy chcieli podobnie jak w minionych latach wykorzystać go jak najefektywniej.

Jako, że ponownie zbliżył się czas otrzymywania dokumentów do rozliczeń podatkowych zwracamy się ponownie z uprzejmą prośbą o przekazanie części swojego podatku na rzecz naszej parafii. Zgodnie z przepisami będzie można przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Zwykle też dawaliśmy okazję do tego, by osoby, które wyraziły taką chęć mogły rozliczyć swoje zeznanie podatkowe za pośrednictwem naszej parafii. Niestety także w tym roku takiej możliwości nie będzie.

Jednak pragniemy przypomnieć i jednocześnie poinformować, że osoby, które w poprzednich latach zadeklarowały, żeby ich 1,5% podatku został przekazany na rzecz naszej Parafii i w tym roku tego nie chcą zmieniać, to bez dodatkowego składania takiej dyspozycji tegoroczne 1,5% podatku będzie i tak przekazane na rzecz naszej wspólnoty.

Natomiast osoby, które chciałby uczynić to po raz pierwszy, to dokonując swojego rozliczenia należy w odpowiednim miejscu wpisać KRS FUNDACJI WSPIERANIA RATOWNICTWA GÓRSKIEGO, SPORTU ORAZ DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ RADAN nr 0000283966, zaznaczając cel szczegółowy należy wpisać: PARAFIA NMP MATKI KOŚCIOŁA – HELENKA.

W razie niejasności i pytań prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

W wyrazami wdzięczności
Wasi duszpasterze

Informujemy, że pieniądze przekazane z 1,5% podatku przeznaczone są, zgodnie z umową podpisaną z w/w Fundacją, tylko i wyłącznie na dzieła charytatywne prowadzone w naszej parafii.

Intencje i ofiary online