ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłaty na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY, KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2019:

JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE

22.01.2019 (wtorek) JASEŁKA TRADYCYJNE W TEATRZE W CIESZYNIE – wyjazd g. 13.00. Koszt przejazdu i biletu do teatru 60 zł.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA

26.01.2019 (sobota) SZOPKI BOŻONARODZENIOWE GÓRNEGO ŚLĄSKA. Wyjazd całodzienny (Tarnowskie Góry, Zabrze, Ruda Śl., Katowice, Rybnik). Koszt 30 zł.

FERIE ZIMOWE W PIENINACH

10 – 13.02.2019 (niedziela – środa) FERIE ZIMOWE W PIENINACH (3 noclegi, pełne wyżywienie, w programie m.in. Zakopane, Ludźmierz, uroczysta kolacja z kapelą góralską na żywo, kulig). Koszt z wszystkimi biletami wstępu (oprócz basenu) 400 zł.

U NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW

09.03.2019 (sobota) U NASZYCH POŁUDNIOWYCH SĄSIADÓW – jednodniowy wyjazd do Czech: Ostrawa, Frydek Mistek, Karwina - koszt 90zł (przejazd, przewodnik, bilety wstępu, obiadokolacja). Wyjazd z przystanku Helenka - Elzab o godz. 7.00.

WIELKOPOSTNA PIELGRZYMKA MAŁOPOLSKA

30.03.2019 (sobota) WIELKOPOSTNA PIELGRZYMKA MAŁOPOLSKA – Sanktuarium Krzyża Świętego – Kraków Mogiła, uczestnictwo w przedstawieniu Męki Pańskiej w wykonaniu Kleryków Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Koszt przejazdu, biletu na misterium Męki Pańskiej oraz polowy obiad 60 zł.

PASJA W TEATRZE W CIESZYNIE

09.04.2019 (wtorek) PASJA W TEATRZE W CIESZYNIE – wyjazd g. 13.00. Koszt przejazdu i biletu do teatru 60 zł.

DROGA KRZYŻOWA I APEL JASNOGÓRSKI NA JASNEJ GÓRZE

14.04.2019 (niedziela) DROGA KRZYŻOWA I APEL JASNOGÓRSKI NA JASNEJ GÓRZE – wyjazd popołudniowo – wieczorny w niedzielę palmową do Częstochowy. Koszt 30 zł.

WARSZAWA W PIGUŁCE

Weekend w Warszawie 02 – 04.05.2019r. – koszt ok. 500 zł. 2 noclegi w hotelu ****, wyżywienie śniadanie, obiadokolacja, wszystkie bilety do zwiedzanych obiektów, przewodnik. Zwiedzimy m.in. Warszawską Starówkę, Powązki Wojskowe, Świątynię Opatrzności Bożej, Katedrę św. Jana Chrzciciela, PKiN, tarasy Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, Łazienki Królewskie, Zakład dla ociemniałych w Laskach, przejazd linią metra.

ŚLĄSK TEŻ MOŻE BYĆ PIĘKNY

18.05.2019 (sobota) ŚLĄSK TEŻ MOŻE BYĆ PIĘKNY – Giszowiec, Nikiszowiec, Bujaków, Pławniowice, w czasie pielgrzymki podany będzie śląski obiad – koszt 70 zł.

REKOLEKCJE KOKOSZYCE

17 – 19.06.2019 (pon. – środa) REKOLEKCJE KOKOSZYCE – przejazd, uczestnictwo w rekolekcjach które poprowadzi ks. dr Janusz Wilk, 2 noclegi, 3 posiłki dziennie – koszt 240 zł.

PIELGRZYMKO – WAKACJE SZCZECIN i OKOLICE

Pielgrzymko – wakacje Szczecin i okolice… 24 – 29.06.2019r. – koszt ok. 1.000 zł. 5 lub 6 noclegów dom rekolekcyjny św. Józefa Szczecin. Zwiedzimy m.in. Zieloną Górę, Świebodzin, Szczecin, Świnoujście, Wolin, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Niemcy (Straslund). Rejsy statkiem, przewodnik i wszystkie bilety wstępu są wliczone w cenę.

PIELGRZYMKO – WAKACJE – WĘGRY – BOŚNIA i HERCEGOWINA – CHORWACJA

05 – 14.08.2019 PIELGRZYMKO – WAKACJE – WĘGRY (zwiedzanie Budapesztu) – BOŚNIA i HERCEGOWINA – CHORWACJA – 8 noclegów w hotelu ***, pokoje z klimatyzacją, wyżywienie śniadanie i obiadokolacja darmowe napoje do posiłków (woda, wino, soki), rejs statkiem i piknik rybny, wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym także do Narodowego Parku KRKA, ubezpieczenia, opieka pilota.

Przypominamy, że wyjazd na PIELGRZYMKO – WAKACJE – WĘGRY – BOŚNIA i HERCEGOWINA – CHORWACJA w niedzielę 4 sierpnia o godz. 23.00 z przystanku HELENKA-ELZAB. Prosimy o sprawdzenie i zabranie aktualnych dowodów osobistych.

BESKIDY JESIENIĄ

24 września 2019r. (wtorek) BESKIDY JESIENIĄ – Koniaków (warsztaty z produkcji sera, degustacja) – Wisła (wjazd kolejką na Czantorię, spacer) – Ustroń – Skoczów (kaplicówka). Przejazd, bilety wstępu, wjazd na Czantorię, obiadokolacja – 90 zł.

SULEJÓW, PARADYŻ, LEŚNIÓW

12 października 2019r. (sobota) Sulejów – Paradyż k. Piotrkowa Tryb. – Wielgomłyny – Leśniów. Przejazd, obiad – 80 zł.

APEL JASNOGÓRSKI

03 listopada 2019r. (niedziela) Apel Jasnogórski – Częstochowa. Wyjazd o g. 18.00. Koszt 25 zł.

WEEKEND NA UKRAINIE

08 – 11 listopada 2019r. (piątek wieczór – poniedziałek) WEEKEND NA UKRAINIE – LWÓW i OKOLICE. Przejazd, przewodnicy, bilety wstępów, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie, lokalna kolacja przy muzyce na żywo – koszt ok. do 500 zł. Uwaga – trzeba mieć ważny paszport.

JARMARK ADWENTOWY

10 grudnia 2019r. (wtorek) JARMARK ADWENTOWY WROCŁAW – wyjazd popołudniowo – wieczorny. Krótki spacer po Wrocławiu, Jarmark Adwentowy – koszt 60 zł.