Ogłoszenia 28.04-5.05.2024

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • O godz. 16.00 Niedziela Eucharystyczna w Parafii – adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie adoracja w ciszy, zakończenie około godz. 16.45 Litanią Eucharystyczną i modlitwą Kongresową ▶ [więcej informacji].

Czwartek

• O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 17.30 Litanią Eucharystyczną i modlitwą Kongresową.
  • O godz. 17.40 nabożeństwo majowe.
  • O godz. 18.00 Msza Święta z katechezą Eucharystyczną ▶ [więcej informacji].

Piątek - Uroczystość NMP Królowej Polski

• O godz. 6.30 Godzinki ku czci Matki Bożej.
  • Po porannej Mszy św. całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.
  • O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

• Po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci MB w pierwszą sobotę miesiąca.
  • O godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

Przyszła Niedziela

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • O godz. 16.00 Niedziela Eucharystyczna w Parafii – adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie adoracja w ciszy, zakończenie o godz. 16.40 nabożeństwem majowym ▶ [więcej informacji].

Ogólne

1. Od środy zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W środę o godz. 17.30, w czwartek o 17.40, w piątek o 17.30, w sobotę o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 16.40.
  2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
  3. W dniach 1-3.05. kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. 11 maja (sobota) na godz. 11.00, z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa ks. Franciszka Grabelusa, poprzedniego proboszcza, zapraszamy wszystkich na Mszę świętą, którą celebrować będzie ks. Franciszek.
  5. Informujemy, że Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona w Uroczystość Bożego Ciała (tj. 30.05. na Mszy św. o godz. 9.00).
  6. W niedzielę, 5 maja, już po raz trzeci w parafii pw. Chrystusa Króla w Bytomiu Stolarzowicach, odbędzie się Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Zapraszamy motocyklistki, motocyklistów i parafian na wspólną modlitwę oraz organizowany z tej okazji festyn. Szczegóły na plakatach i na stronie parafii w Stolarzowicach.
  7. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.
  8. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w piątek 10.05. po porannej Mszy św.
  9. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Dziękujemy wszystkim wspierającym za ofiary na czekający nas remont wieży kościoła ▶ [Intencje i ofiary online].

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego w Polsce i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim (KEP, 13.03.2018 r.).

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji z dwutygodniowym wyprzedzeniem (14 dni). Gdy intencja na 14 dni przed planowaną Mszą św. nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.