Informujemy, że najbliższe odwiedziny chorych odbędą sie w sobotę 25 maja 2024 od godz. 8.15. Chorych i starszych wiekiem parafian, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

SAKRAMENTY DLA CHORYCH (KOMUNIA ŚWIĘTA, NAMASZCZENIE CHORYCH)

Posługa sakramentu chorych dokonywana jest na wyraźne życzenie chorego (lub w przypadku kiedy chory jest nieprzytomny, jego najbliższej rodziny bądź opiekuna) w domu lub świątyni.

W naszej parafii chorzy odwiedzani są w domach zazwyczaj w każdą I-wszą sobotę miesiąca lub w razie potrzeby w innym czasie. Chorego należy zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

• Przed przybyciem kapłana do domu, w którym przebywa chory, wypada by wcześniej przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece (można przygotować dla chorego – w razie potrzeby, szklankę z wodą).

Sakramentu namaszczenia chorych można udzielić w następujących przypadkach:

• jeśli jest poważna choroba,

• osobom starszym wiekiem,

• przed operacją medyczną,

• nieprzytomnym lub psychicznie chorym, jeśli można przypuszczać, że w normalnych warunkach życzyłyby sobie przyjęcia tego sakramentu.

SAKRAMENTU TEGO NIE UDZIELA SIĘ ZMARŁYM!