Październik 26 2014 04:35:09
· Kontakt
Numer parafialnego konta bankowego

Czytania w tym tygodniu

Pokaż czytania na ten tydzień
30-lecie Żywego Różańca

Październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W naszej parafii wspólnota "Żywego Różańca" obchodziła 30 rocznicę powstania. Oprócz wspólnego spotkania ważnym momentem było poświęcenie nowego sztandaru dla wspólnoty. Zdjęcia tutaj
· ksGrzegorz dnia październik 24 2014 22:20:33 · Drukuj
Odnowienie misji świętych

Nasza parafia pod koniec września przeżywała czas odnowienia misji świętych. Przyjechał do nas ojciec Andrzej Łabuda ze zgromadzenia ojców redemptorystów. Oprócz głoszenia konferencji odbyło się także nabożeństwo za zmarłych. Modliliśmy się za tych, którzy od nas odeszli. W czasie procesji na cmentarz polecaliśmy zmarłych wstawiennictwu Maryi w odmawianym różańcu. Dziękujemy ojcu Andrzejowi za głoszone nauki. Niech ten czas wyda w naszym życiu dobre owoce. Zdjęcia tutaj
· ksGrzegorz dnia październik 07 2014 23:06:22 · Drukuj
Nauki przedślubne

Inforujemy, że następne nauki przedślubne odbędą się 18,19,25,26 października o godzinie 19.00 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

· ksGrzegorz dnia październik 05 2014 17:33:32
0 komentarzy · 115 czytań · Drukuj
Pożegnanie księdza Marka

W niedzielę 31 sierpnia na Mszy Świętej dziękowaliśmy księdzu Markowi za jego posługę w naszej parafialnej wspólnocie. Za poświęcenie w głoszeniu Słowa Bożego, sprawowaniu świętych sakramentów, prowadzenie grup parafialnych: młodzieży, ministrantów, osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Na tej Mszy świętej też oficjalnie przywitaliśmy księdza Pawła Kowalika. Życzymy księdzu Markowi Bożego błogosławieństwa na czas jego dalszej kapłańskiej posługi, szczególnie w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. Niech także ksiądz Paweł jak najlepiej czuje się w naszej parafialnej wspólnocie. Zdjęcia tutaj
· ksGrzegorz dnia wrzesień 07 2014 23:33:26 · Drukuj
Witamy nowego księdza Pawła Kowalika

21 sierpnia nastąpiły zmiany na stanowisku wikariusza w naszej parafii. Księdza Marka Manię zastąpił ks. Paweł Kowalik. Urodził się 20 października 1989 r. w Tarnowskich Górach. Pochodzi z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Strzybnicy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowskich Górach. Pracę magisterską napisał nt. „Apologia tradycyjnej nauki o Eucharystii w Liście 63 św. Cypriana” w katedrze Patrologii przy Wydziale Teologicznym w Opolu. Praktykę diakońską odbył w parafii pw. Św. Mikołaja w Lublińcu. W wolnych chwilach lubi pływać, jeździć na rowerze, grać na gitarze. W naszej parafii odpowiedzialny jest za formację: młodych w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania, członków grupy młodzieżowej i ministrantów.

Księdzu Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na czas pracy w naszej parafii.

· ksGrzegorz dnia sierpień 31 2014 10:07:01 · Drukuj
Boże Ciało

Tradycyjną uroczystością w Kościele jest Boże Ciało. 19 czerwca po raz kolejny uświadomiliśmy sobie rolę jaką Jezus Chrystus obecny pod postaciami chleba i wina spełnia w naszym życiu. W ten dzień ulicami naszej dzielnicy przeszła procesją z Chrystusem obecnym w monstrancji. Po uroczystej Mszy świętej przeszliśmy ulicami Kruczkowskiego, Baczyńskiego, Łapkowskiego, Zamenhofa. Przy czterech ołtarzach była czytana Ewangelia o misterium Eucharystii. Serdecznie dziękujemy wspólnotom (Mił. Bożego, III Zakonowi, rodzinom i Wspólnocie Żywego Rózańca) za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy wszystkim którzy w różny sposób zaangażowali się w uświetnienie tej uroczystości.Zdjęcia tutaj

· ksGrzegorz dnia czerwiec 29 2014 19:07:56 · Drukuj
Rowerowa pielgrzymka do Sączowa

W sobotni poranek 22 czerwca 2014 r. 18 pielgrzymów udało się na rowerach do kościoła pw. Św. Jakuba Apostoła w Sączowie. W większości byli to nasi parafianie. Była też grupa z Bytomia Miechowic i Zabrza Rokitnicy. W tej wspólnocie było trzech księży: ks. Grzegorz, ks. Marek i ks. Szymon Zurek (przyszły misjonarz naszej diecezji).

Celem było odwiedzenie parafii w Sączowie. Sączów to miejscowość należąca do powiatu będzińskiego, leżąca w niewielkiej odległości od Lotniska w Pyrzowicach. W centrum miejscowości znajduje się prawdziwa perełka architektoniczna, kulturowa i religijna. Wizytówką Sączowa jest bowiem kościół św. Jakuba Apostoła, który stanowi siedzibę parafii sączowskiej od 1224 r. Sączowska świątynia posiada relikwie I stopnia patrona parafii św. Jakuba Apostoła.

Po przybyciu do Sączowa zostaliśmy przywitani przez ks. Proboszcza - Marka Sendala. Uczestniczyliśmy także w nabożeństwie do św. Jakuba. Wielkim przeżyciem było ucałowanie relikwii Patrona pielgrzymów. Krótką opowieść o historii kościoła w Sączowie i sączowskiej parafii przybliżyła pani Barbara Zarodkiewicz – Czapla.

Zwiedziliśmy także „Dom Świętego Jakuba” – schronisko dla pielgrzymów. Wspólnie też odpoczęliśmy przy poczęstunku na placu parafialnym.Zdjęcia tutaj.

· ksGrzegorz dnia czerwiec 25 2014 09:33:29 · Drukuj
Wygenerowano w sekund: 0.04 3,083,551 Unikalnych wizyt