Numer parafialnego konta bankowego

Czytania w tym tygodniu

I Komunia Święta

Tradycyjnie w III Niedzielę maja odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Po miesiącach przygotowań, spotkań kilkadziesiąt dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej po raz pierwszy, w czasie Sumy o 9.00, przyjęli do swego serca Chrystusa Eucharystycznego. O godzinie 15.00 w ramach nabożeństwa dziękowali Jezusowi za tę szczególną łaskę.  W tym roku ta uroczystość zbiegła się z Wniebowstąpieniem Chrystusa. Życzymy dzieciom, by ich wiara nieustannie wzrastała. Niech Chrystus obecny rzeczywiście pod postaciami chleba i wina przemienia ich serca. Zdjęcia niebawem w naszej galerii.

Święcenia diakonatu Tomasza Brola

Dzisiejszego dnia nasz kleryk Tomasz Brol w Bazylice w Rudach przyjął święcenia diakonatu. To ważny krok w formacji seminaryjnej. W przyszłym roku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przyjmie święcenia prezbiteratu. Liturgii Święceń przewodniczył bp Gerard Kusz. Jako diakon Tomasz m. in. zobowiązał się do odmawiania Liturgii Godzin (popularny brewiarz). Będzie mógł także głosić Słowo Boże, asystować przy sakramencie małżeństwa, odprowadzać pogrzeby na cmentarz i udzielać błogosławieństwa. Życzymy Jemu Bożego Błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w tej szczególnej posłudze. Więcej informacji o diakonacie tutaj

DZISIEJSZA ZBIÓRKA MAKULATURY

W godzinach 9.00-11.00 w dolnym kościele Joanna, Aleksandra i Dominik z grupy młodzieżowej odbierali od ludzi makulaturę. Na powyższym zdjęciu widać owoce dzisiejszej akcji. Dziękujemy wszystkim przynoszącym makulaturę. Zapraszamy za ponad miesiąc (13.06) do kolejnej takiej akcji na rzecz parafialnego udziału w ŚDM. Informujemy, że z osobami starszymi, którzy nie potrafią dostarczyć makulatury skontaktujemy się telefonicznie po odbiór.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

"Już się zbliżył miesiąc maj..." te słowa pieśni jakże pięknie odnoszą nas do teraźniejszości. Miesiąc maj to czas szczególnie poświęcony osobie Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

- PONIEDZIAŁEK - SOBOTA (17.30)

- NIEDZIELA (16.00)

Zbiórka makulatury na rzecz naszego udziału w ŚDM

Jak pewnie wiemy w przyszłym roku odbędą się ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. Do naszej ojczyzny przybędzie młodzież z całego świata. Także nasza parafia stanie się domem dla ludzi młodych, którzy zawitają do nas i do parafii w Stolarzowicach. Ludzie młodzi z naszej wspólnoty także pragną wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z tej racji, aby wspomóc finansowo wyjazd młodzieży pragniemy przez ponad rok zbierać makulaturę. W każdą drugą sobotę miesiąca w dolnym kościele odbędzie się zbiórka makulatury na ten cel. Najbliższa w sobotę 9 maja od 9.00 do 11.00. Młodzież będzie przyjmować zbędne książki, gazety, kartony... Jeżeli ktoś (z racji choroby, wieku) nie mógł by dostarczyć makulatury to prosimy o kontakt z parafią. Serdecznie zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że w każdą niedzielę o 10.15 będzie odmawiana modlitwa w intencji ŚDM.

Pamięć w modlitwie o kandydatach do święceń

W sobotę 9 maja w Rudach nasz kleryk Tomasz Brol przyjmie święcenia diakonatu. W tygodniu poprzedzającym to istotne wydarzenia pamiętajmy o nim, a także o jego kolegach z kursu w swoich modlitwach.

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację dni dla młodzieży, którzy w przyszłym roku przyjadą do nas z racji ŚDM. Szczególnie zapraszamy ludzi młodych, ale nie tylko... Jeżeli ktoś dysponuje czasem, otwartym sercem na ciekawe pomysły, zaangażowanie to zapraszamy w czwartek na godzinę 19.00 do salki katechetycznej.

3,595,141 Unikalnych wizyt