Numer parafialnego konta bankowego

Czytania w tym tygodniu

Zmiany wakacyjne w funkcjonowaniu parafii

W czasie wakacji będą miały miejsce następujące zmiany w funkcjonowaniu parafii:

- wakacyjny porządek Mszy św. w niedzielę tj. o godz. 7.00, 9. 00, 10.30 – suma, 12.00 i 17.00. Nabożeństwo niedzielne o godz. 16.00.

- Nie będzie również sobotniego popołudniowego nabożeństwa maryjnego

- Spowiedź przed Mszami św., a w sobotę od godz. 17.00-17.45.

- W soboty adoracja eucharystyczna od 17.00 do 17.45

- Kancelaria parafialna będzie czynna wg następującego porządku: poniedziałek 16.00 – 17.30, wtorek 9.00 – 11.00, piątek 16.00 – 17.00.

Boże Ciało

W czwartek 4 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym roku miało ono szczególny charakter. Msza święta poprzedzająca procesję miała miejsce na terenie ROD "Tulipan". Po niej wyruszyliśmy do czterech ołtarzy przygotowanych przez III Zakon, Żywy Różaniec, młodzież z Gimnazjum 24 oraz grupę Miłosierdzia. Przy nich okazywaliśmy miłośc Jezusowi obecnemu pod postacią chleba. Wyrazem wielkiej wiary był wspólny śpiew, modlitwy, sypanie kwiatów. Wierzymy, że Jezus obecny w Eucharystii jest naszym Zbawicielem, któremu winniśmy nieustannie składać hołd. Zdjęcia tutaj.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ

W tradycji Kościoła miesiąc czerwiec jest związany z kultem NSPJ. Pragniemy przebłagać Serce Jezusowe za grzechy nasze i ludzi. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ (Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej, w soboty o 17.30, a w niedziele o 16.00).

Odpust parafialny

Tradycyjnie w dzień po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy nasz odpust parafialny ku czci NMP Matki Kościoła. Po raz kolejny przypomnieliśmy sobie, że posiadamy Matkę - Maryję, która jaśnieje dla nas przykładem cnót i swym potężnym wstawiennictwem. Sumie Odpustowej przewodniczył ks. Piotr Klemens, proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Zabrzu Mikulczycach. W czasie każdej Mszy Świętej wygłosił też do nas Słowo Boże. Zdjęcia tutaj

I Komunia Święta

Tradycyjnie w III Niedzielę maja odbywa się uroczystość I Komunii Świętej. Po miesiącach przygotowań, spotkań kilkadziesiąt dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej po raz pierwszy, w czasie Sumy o 9.00, przyjęli do swego serca Chrystusa Eucharystycznego. O godzinie 15.00 w ramach nabożeństwa dziękowali Jezusowi za tę szczególną łaskę.  W tym roku ta uroczystość zbiegła się z Wniebowstąpieniem Chrystusa. Życzymy dzieciom, by ich wiara nieustannie wzrastała. Niech Chrystus obecny rzeczywiście pod postaciami chleba i wina przemienia ich serca. Zdjęcia niebawem w naszej galerii.

Święcenia diakonatu Tomasza Brola

Dzisiejszego dnia nasz kleryk Tomasz Brol w Bazylice w Rudach przyjął święcenia diakonatu. To ważny krok w formacji seminaryjnej. W przyszłym roku w uroczystość Zesłania Ducha Świętego przyjmie święcenia prezbiteratu. Liturgii Święceń przewodniczył bp Gerard Kusz. Jako diakon Tomasz m. in. zobowiązał się do odmawiania Liturgii Godzin (popularny brewiarz). Będzie mógł także głosić Słowo Boże, asystować przy sakramencie małżeństwa, odprowadzać pogrzeby na cmentarz i udzielać błogosławieństwa. Życzymy Jemu Bożego Błogosławieństwa i darów Ducha Świętego w tej szczególnej posłudze. Więcej informacji o diakonacie tutaj

DZISIEJSZA ZBIÓRKA MAKULATURY

W godzinach 9.00-11.00 w dolnym kościele Joanna, Aleksandra i Dominik z grupy młodzieżowej odbierali od ludzi makulaturę. Na powyższym zdjęciu widać owoce dzisiejszej akcji. Dziękujemy wszystkim przynoszącym makulaturę. Zapraszamy za ponad miesiąc (13.06) do kolejnej takiej akcji na rzecz parafialnego udziału w ŚDM. Informujemy, że z osobami starszymi, którzy nie potrafią dostarczyć makulatury skontaktujemy się telefonicznie po odbiór.

3,670,719 Unikalnych wizyt