Informacje

W tym roku podczas Wielkiej Soboty można było wesprzeć budowę Hospicjum im. Św. Ojca Pio w Bytomiu-Miechowicach. Zbiórkę przeprowadzili Wolontariusze Fundacji Śląskie Centrum Hospicyjne im. Św. Ojca Pio.

Na ten cel, DZIĘKI WASZEJ OFIARNOŚCI, udało się zebrać 10 492,32 zł oraz 20 euro.

Wszystkim ofiarodawcom Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!!!

Podziękowanie za wsparcie znalazło swoje miejsce także na stronie Fundacji: [kliknij tutaj]

Czcigodny Księże Proboszczu, czcigodni Księża
Drodzy Parafianie, Ludzie Dobrej Woli!

Nasza Fundacja Śląskie Centrum Hospicyjne im. Ojca Pio zaangażowana jest w budowę dzieła hospicyjnego dla dzieci i dorosłych w Bytomiu - Miechowicach, mającego na celu zapewnienie holistycznej opieki: medycznej, psychologicznej i duchowej dla osób które znalazły się trudnej sytuacji życiowej jaką jest ciężka, nieuleczalna choroba.
Budowa Hospicjum w stanie deweloperskim to koszt 24 milionów złotych, a czas realizacji szacowany jest na około 5 lat. Pomimo wyzwania finansowego, posiadamy już pewne zasoby, takie jak działka budowlana o powierzchni 4500 m2, kompletny projekt architektoniczny oraz lokal, w którym wkrótce powstanie hospicjum domowe.
Prosimy Was, ludzi dobrej woli, o wsparcie tego dzieła poprzez modlitwę, datek finansowy oraz zaangażowanie się w wolontariat hospicyjny.
Zapewniamy o swojej modlitwie za wszystkich naszych darczyńców i dobrodziejów

W imieniu zarządu, podopiecznych
oraz wolontariuszy hospicjum w Bytomiu
Krzysztof Gryc

Odpowiadając na prośbę skierowaną do Parafii, pragniemy włączyć się w to wielkie dzieło poprzez naszą modlitwę, ale także poprzez wsparcie finansowe.

Od dwóch lat, podczas błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę, przeprowadzamy zbiórki na pomoc różnym osobom czy instytucjom. W zeszłym roku odbyła się zbiórka na rzecz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr – Córek Bożej Miłości w Wojsce (k. Tworoga), a dwa lata temu na dom dla uchodźców we Lwowie, który prowadzi ks. Władysław Biszko.

W tym roku pragniemy wesprzeć budowę Hospicjum im. Św. Ojca Pio w Bytomiu-Miechowicach. Będzie można to zrobić w Wielką Sobotę (30 marca) podczas błogosławieństwa pokarmów. Zbiórkę przeprowadzą Wolontariusze Fundacji Śląskie Centrum Hospicyjne im. Św. Ojca Pio. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia tego dzieła.

Więcej informacji na temat Fundacji i budowy Hospicjum znajduje się w ulotce dołączonej do naszej gazetki (wydanie z dnia 17.03.2024), na ultokach wyłożonych z tyłu kościoła, oraz na stronie  www.hospicjumslaskie.pl.