Liturgiczna Służba Ołtarza

Zadaniem Liturgicznej Służby Ołtarza jest pełenienie posługi przy Ołtarzu Pana podczas liturgii i nabożeństw. Do Służby przy Ołtarzu i czytania Słowa Bożego podczas liturgii zapraszamy nie tylko chłopców ze szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, ale także studentów i dorosłych mężczyzn. Chętne panie zachęcamy do śpiewania psalmu responosryjnego.

Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godzinie 900 w salkach parafialnych.

Dorosłych zainteresowanych służbą prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Michałem.

SŁUŻBA LSO NA LISTOPAD:

4 listopada

11 listopada

18 listopada

25 listopada

Sobota 1800

GRUPA II

GRUPA I

GRUPA V

GRUPA IV

700

GRUPA III

GRUPA II

GRUPA I

GRUPA V

900

GRUPA II

GRUPA I

GRUPA V

GRUPA IV

1030

GRUPA IV

GRUPA III

GRUPA II

GRUPA I

1200

GRUPA V

GRUPA IV

GRUPA III

GRUPA II

1600 i 1700

GRUPA I

GRUPA V

GRUPA IV

GRUPA III

Nabliższa zbiórka LSO: 24 listopada o godz. 900

 

INFORMACJA!

W związku ze zbliżającym się Świętem Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy Wszystkich członków LSO wraz z rodzicami na Mszę Świętą, która odbędzie się w niedzielę, 25 listopada o godz. 9.00. Natomiast wieczorem, o godz. 18.00 zapraszamy na „słodkie” spotkanie. Wzorem poprzednich spotkań proszę rodziców o przygotowanie wypieków na to spotkanie. Osoby, które byłyby chętne upiec ciasta proszę o zgłoszenie się do mnie w niedzielę 18 listopada.

Ponadto aby dobrze przygotować się do Święta LSO, w sobotę 24 listopada, jest organizowany dzień skupienia u Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusa w Bytomiu przy ul. Piekarskiej.

W związku z tym ten dzień będzie wyglądał następująco: godz. 9.00 zbiórka LSO w salce wraz z próbą przed niedzielną liturgią. O godz. 10.00 wyjazd autokarem do sióstr. Na miejscu konferencja, modlitwa, obiad oraz gry i zabawy integracyjne. Powrót około godz. 16.00.

Ze względów organizacyjnych, osoby, które chcą wziąć udział w wyjeździe, zobowiązane są do niedzieli 18 listopada dostarczyć zgodę rodziców.

Ks. Michał

Pliki do pobrania

Dzieci Maryi

Parafialna grupa Dzieci Maryi łączy we wspólnotę dziewczęta pragnące kształtować swoje życie według wzoru Najświętszej Maryi Panny, a zarazem chętne do posługi Bogu i bliźnim. Dziewczęta w oparciu o Biblię i tradycję Kościoła formują swoją postawę chrześcijańską, współtworzą oblicze liturgii parafialnej i uczestniczą w różnych formach posługi duszpasterskiej. Wyróżniają się nienagannym życiem, umiłowaniem modlitwy i postawą chrześcijańskiej miłości bliźnich. W zewnętrznym przejawie wyróżniają grupę Dzieci Maryi zadania podejmowane podczas liturgii, miejsce zajmowane w kościele, uroczysty strój, sztandar, pod którym się gromadzą i medalik, który noszą na znak przynależności do swej patronki - Najświętszej Maryi Panny. Patronalne święto wspólnoty to uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (08 grudnia). Na spotkania zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, które pragną w tensposób, kształtować swoje życie i wspólnie spędzać czas we wspólnocie.

Spotkania wspólnoty odbywają się zasadniczo w soboty o godzinie 10.00 w salkach parafialnych, zgodnie z planem podanym poniżej. Plan spotkań jest także wywieszony w zakrystii.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Grzegorz Rajs.

kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

Pliki do pobrania

Duszpasterstwo Akademickie

Chór parafialny

Chór Parafialny Imienia Św. Cecylii powstał w 1995 roku. Na przestrzeni lat chór koncertował w wielu miastach Polski i za granicą. Misją chóru jest ubogacanie Uroczystości Kościelnych w naszej Parafii. Aktualnie chór składa się głownie z seniorów (niektórzy śpiewają od początku powstania chóru), liczy około 25 osób, co w przypadku większych form muzycznych jest ilością niewystarczającą. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać na nasze próby, które odbywają się raz w tygodniu (Czwartek) o godzinie 18:30 w salkach parafialnych.

Każdy nowy głos będzie mile widziany.

Ten kto śpiewa Panu, dwa razy się modli!

Krąg Biblijny i katecheza dla dorosłych

Celem kręgu biblijnego i katechezy dla dorosłych jest pogłębienie wiary poprzez wspólne wyjaśnianie i rozważanie Słowa Bożego, wprowadzanie w głębsze i bardziej owocne przeżywanie liturgii oraz wyjaśnianie prawd wiary i dyscypliny kościelnej. Spotkania odbywają się zasadniczo w poniedziałki, po wieczornej mszy świętej, w Klubie Seniora.

Najbliższe spotkania:

 

III zakon św. Franciszka

Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Najdroższej Krwi Chrystusa

Wspólnota Żywego Różańca