Liturgiczna Służba Ołtarza

Zadaniem Liturgicznej Służby Ołtarza jest pełenienie posługi przy Ołtarzu Pana podczas liturgii i nabożeństw. Do Służby przy Ołtarzu i czytania Słowa Bożego podczas liturgii zapraszamy nie tylko chłopców ze szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, ale także studentów i dorosłych mężczyzn. Chętne panie zachęcamy do śpiewania psalmu responosryjnego.

Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godzinie 900 w salkach parafialnych.

Dorosłych zainteresowanych służbą prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Michałem.

SŁUŻBA LSO NA LISTOPAD:

Sobota 1800

1600 i 1700

Nabliższa zbiórka LSO: 24 listopada o godz. 900

INFORMACJA!

W związku ze zbliżającym się Świętem Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy Wszystkich członków LSO wraz z rodzicami na Mszę Świętą, która odbędzie się w niedzielę, 25 listopada o godz. 9.00. Natomiast wieczorem, o godz. 18.00 zapraszamy na „słodkie” spotkanie. Wzorem poprzednich spotkań proszę rodziców o przygotowanie wypieków na to spotkanie. Osoby, które byłyby chętne upiec ciasta proszę o zgłoszenie się do mnie w niedzielę 18 listopada.

Ponadto aby dobrze przygotować się do Święta LSO, w sobotę 24 listopada, jest organizowany dzień skupienia u Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusa w Bytomiu przy ul. Piekarskiej.

W związku z tym ten dzień będzie wyglądał następująco: godz. 9.00 zbiórka LSO w salce wraz z próbą przed niedzielną liturgią. O godz. 10.00 wyjazd autokarem do sióstr. Na miejscu konferencja, modlitwa, obiad oraz gry i zabawy integracyjne. Powrót około godz. 16.00.

Ze względów organizacyjnych, osoby, które chcą wziąć udział w wyjeździe, zobowiązane są do niedzieli 18 listopada dostarczyć zgodę rodziców.

Ks. Michał

Dzieci Maryi

Parafialna grupa Dzieci Maryi łączy we wspólnotę dziewczęta pragnące kształtować swoje życie według wzoru Najświętszej Maryi Panny, a zarazem chętne do posługi Bogu i bliźnim. Dziewczęta w oparciu o Biblię i tradycję Kościoła formują swoją postawę chrześcijańską, współtworzą oblicze liturgii parafialnej i uczestniczą w różnych formach posługi duszpasterskiej. Wyróżniają się nienagannym życiem, umiłowaniem modlitwy i postawą chrześcijańskiej miłości bliźnich. W zewnętrznym przejawie wyróżniają grupę Dzieci Maryi zadania podejmowane podczas liturgii, miejsce zajmowane w kościele, uroczysty strój, sztandar, pod którym się gromadzą i medalik, który noszą na znak przynależności do swej patronki - Najświętszej Maryi Panny. Patronalne święto wspólnoty to uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (08 grudnia). Na spotkania zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta, które pragną w tensposób, kształtować swoje życie i wspólnie spędzać czas we wspólnocie.

Spotkania wspólnoty odbywają się zasadniczo w soboty o godzinie 10.00 w salkach parafialnych, zgodnie z planem podanym poniżej. Plan spotkań jest także wywieszony w zakrystii.

Opiekunem wspólnoty jest ks. Grzegorz Rajs.

kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

Duszpasterstwo Akademickie

Chór parafialny

Chór Parafialny Imienia Św. Cecylii powstał w 1995 roku. Na przestrzeni lat chór koncertował w wielu miastach Polski i za granicą. Misją chóru jest ubogacanie Uroczystości Kościelnych w naszej Parafii. Aktualnie chór składa się głownie z seniorów (niektórzy śpiewają od początku powstania chóru), liczy około 25 osób, co w przypadku większych form muzycznych jest ilością niewystarczającą. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać na nasze próby, które odbywają się raz w tygodniu (Czwartek) o godzinie 18:30 w salkach parafialnych.

Każdy nowy głos będzie mile widziany.

Ten kto śpiewa Panu, dwa razy się modli!

Krąg Biblijny i katecheza dla dorosłych

Celem kręgu biblijnego i katechezy dla dorosłych jest pogłębienie wiary poprzez wspólne wyjaśnianie i rozważanie Słowa Bożego, wprowadzanie w głębsze i bardziej owocne przeżywanie liturgii oraz wyjaśnianie prawd wiary i dyscypliny kościelnej. Spotkania odbywają się zasadniczo w poniedziałki, po wieczornej mszy świętej, w Klubie Seniora.

Najbliższe spotkania:

III zakon św. Franciszka