Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji najpóźniej na 14 dni przed zaplanowaną Mszą Św. Gdy intencja do tego czasu nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu poprzez naszą stronę parafialną w zakładce "intencje i ofiary". Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.

Jeśli masz zarezerwowaną Mszę świętą w dniach 29 sierpnia - 5 września, to już ostatni moment aby uszczegółowić intencję.
Przyjdź do kancelarii w godzinach jej urzędowania lub skorzystaj z naszej strony internetowej (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary).

Intencje Mszalne 14.08.2022

NIEDZIELA – 14.VIII.2022 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

700

• Za ++ Helenę i Tadeusza Winiarskich, ++ Cecylię i Tadeusza Wysoczańskich oraz dusze w cz. cierp.

SUMA • W int. ŻYJĄCYCH i ZMARŁYCH PARAFIAN i DOBRODZIEJÓW

1030

• Przez wstaw. MB Wniebowziętej i św. Ojca Maksymiliana Marię Kolbe za prześladowanych i mordowanych chrześcijan, kapłanów, misjonarzy i zakonników, a także za tych, którzy zginęli w zamachach terrorystycznych, za wszystkich, którzy oddają życie za wiarę, wolność i sprawiedliwość (od III Zakonu św. Franciszka)

1200

Do Bożej Op. przez wstaw. Świętych Aniołów Stróżów w int. dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.: Blanki Dulik oraz w intencji dzieci rocznych: Bartłomieja Giżyckiego, Wiktorii Gajda, ich rodziców, rodziców chrzestnych i krewnych

1700__

• Za + męża Walentego w 9 r. śm., ++ rodziców, teściów, dziadków z obu stron, + brata Krystiana, + szwagra Zbigniewa, + swatową Irenę, + znajomą Jolantę, ++ sąsiadów oraz dusze w cz. cierp.

Poniedziałek – 15.VIII. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

700

• Do Bożej Op. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla Augustyny na dalsze lata życia z ok. ur.

900

SUMA • Przez wstaw. NMP Wniebowziętej o potrzebne łaski dla wszystkich pracujących na roli, aby ich prace przyniosły plon obfity, aby nigdy nie było głodujących w naszej ojczyźnie i na całym świecie (od Wsp. Żywego Różańca)

1030

• Za + tatę Franciszka w 22 r. śm., + mamę Irenę Franciszkiewicz, ++ z rodziny oraz dusze w cz. cierp.

1200

• Do Bożej Op. przez wstaw. Matki Bożej Różańcowej z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalszej bł. Boże, obfitość darów Ducha Świętego i zdrowie dla Marty Cieślok z ok. 95 r. ur. oraz o zdrowie w rodzinie (TD)

1700__

• Przez wstaw. NMP Wniebowziętej z podzięk. za łaski dla Wsp. Miłosierdzia Bożego z prośbą o nowe powołania do Wspólnoty

Wtorek – 16.VIII.

700

• Za ++ rodziców Romana i Helenę Sygitów w 20 r. śm. oraz ++ z rodziny Sygitów i Gęsikowskich

1800__

• Za ++ rodziców chrzestnych Antoniego, Zofię i Alfreda, + ojca Jana, ++ ciocie Łucję i Marię, ++ dziadków, ++ z rodziny oraz dusze w cz. cierp.

Środa – 17.VIII. UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, prezbitera, gł. patrona metropolii górnośląskiej

700

• Do Bożej Op. z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha św. dla Marii, Małgorzaty i Joanny z rodzinami oraz do Miłosierdzia Bożego w pewnej int.

1800__

• Za ++ rodziców Stanisławę i Stanisława, + teścia Zygmunta, ++ siostrę Krystynę, szwagra Eugeniusza, ++ z rodz. Lis, Lisiewicz, Stanek oraz dusze w cz. cierp.

Czwartek – 18.VIII.

700

• Za + żonę Weronikę, ++ braci Zenona i Mieczysława, siostrę Marcjannę oraz ++ rodziców z obu stron

1300

• Ślub: Jędraszak – Konetzka

1800__

• Za ++ rodziców Marię i Alojzego, brata Eryka, bratową Hildegardę, bratanka Henryka oraz ++ z rodzin: Miczka i Basista

Piątek – 19.VIII.

700

• Do Bożej Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla babci Eugenii Buszczak z ok. 90 r. ur. oraz o wszelkie potrzebne łaski w rodzinie, a także o życie wieczne dla + dziadka Zbigniewa Buszczak

1800__

• Za ++ rodziców Marię i Józefa, męża Kazimierza, córkę Urszulę, siostrę Agnieszkę, szwagrów Ernesta i Metodego, braci Eryka i Ernesta, Annę i Józefa, Helenę i Ignacego, przyjaciółkę Cecylię, ++ z rodziny oraz dusze w cz. cierp.

Sobota – 20.VIII. Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

700

• Do Bożej Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błog. Boże dla rodzin Bartoszek, Krawiec i Gwóźdź

1700__

• Za + Stanisława Śledź w 1 r. śm.

NIEDZIELA – 21.VIII.2022 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

700

• Za + Jana Klein w 1 r. śm. oraz + Jarosława Smorońskiego w 1 r. śm.

900

SUMA • Do Bożej Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z ok. 80 r. ur. Zofii i Jerzego z prośbą o potrzebne błog. Boże i zdrowie dla nich oraz dla dzieci, wnuków i prawnuków (TD)

1030

• Do Bożej Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Urszuli i Waldemara Pitruskich z ok. ur. oraz o potrzebne łaski i zdrowie dla mamy, córek z rodzinami, dary Ducha Św. dla wnuczki Julii i wnuka Jana