ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłat na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► ZAPLANOWANE PIELGRZYMKI / WYJAZDY 2020:

Sanktuarium MB Łaskawej Księżnej Wieliczki w Wieliczce, Niegowić

NAJBLIŻSZY WYJAZD  29.02.2020 r. (sobota) - Sanktuarium M.B. Łaskawej Księżnej Wieliczki w Wieliczce, Niegowić – par. N.M.P. – pierwsza placówka ks. Karola Wojtyły, Pasja – Wyższe Seminarium Duchowne OO. Salezjanie. Przejazd, bilet wstępu na pasję, polowy obiad – 80 zł.

Pielgrzymka Wielkopostna

NASTĘPNIE 21.03.2020 r. (sobota) Pielgrzymka WielkopostnaSanktuarium M.B. Anielskiej Dąbrowa Górnicza, Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya – Mzyki, Sanktuarium M.B. Miłosierdzia Mstów, Sanktuarium św. O. Pio – Przeprośna Górka, polowy obiad – 60 zł.

Jasna Góra

05.04.2020 r. (niedziela palmowa) – Jasna Góra – popołudniowo – wieczorny wyjazd – Droga Krzyżowa na Wałach oraz Apel Jasnogórski – 25 zł.

Prudnik, Głuchołazy – Biskupów, Sanktuarium Zlote Hory oraz Skansen Górnictwa Złota

01.05.2020 r. (piątek) Prudnik Las – miejsce internowania Sł. Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego – GłuchołazyBiskupów (Klasztor OO. Benedyktynów) – Sanktuarium Zlote Hory oraz Skansen Górnictwa Złota (bilet wstępu w cenie), polowy obiad – 90 zł.

Odpust ku czci św. Rity w Krakowie

22.05.2020 r. (piątek) wyjazd popołudniowo – wieczorny odpust ku czci św. Rity w Krakowie – 50 zł.

Parafialne rekolekcje w Kokoszycach

08 – 10.06.2020 r. (poniedziałek – środa)Trzydniowe parafialne rekolekcje Dom Rekolekcyjny – Kokoszyce. Przejazd, pobyt (2 noclegi, 3 posiłki dziennie, rekolekcje prowadzi ks. prof. Janusz Wilk – rekolekcjonista Archidiecezjalny) – 240 zł.

Śląsk też może być piękny - cz. II

12.06.2020 r. (piątek) ŚLĄSK TEŻ MOŻE BYĆ PIĘKNY – cz. II Kopalnia Guido zjazd szolą 170 m. do Kaplicy św. Barbary i Msza św. w podziemiach kopalni, ŚLĄSKI OBIAD, Rudy Raciborskie – przejazd kolejką wąskotorową, zielony Śląsk – 100 zł. (z wszystkimi biletami wstępu i przejazdem kolejką).

Skarżysko Kamienna, Św. Krzyż, Sandomierz

27 – 29.06.2020 r. (Skarżysko Kamienna, Św. Krzyż, Sandomierz) - szczegóły w późniejszym terminie

Skrzatusz, Szczecinek, Koszalin, Wałcz i okolice

06 –12.07.2020 r. PIELGRZYMKO – WCZASY (I) – Skrzatusz, Szczecinek, Koszalin, Wałcz i okolice – cena ok. 1.100 zł. Dokładna cena i program zostanie podany w kwietniu.

Białoruś – Nowogródek

14 – 19.08.2020 r. PIELGRZYMKO – WCZASY (II) – Białoruś – Nowogródek – plan zostanie podany w kwietniu, cena około 1.000 zł. Trzeba posiadać ważny paszport.

Noc pokuty i pojednania w Turzy Śl.

29/30.08.2020 r.Noc pokuty i pojednania w Turzy Śl. Wyjazd wieczorno – nocny (sob/nd) – 30 zł.

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY, KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2020:

OCHOTNICA I SŁOWACJA

Ferie zimowe 12 – 15 stycznia 2020r.  - Ochotnica z wyjazdami na Słowację – Sanktuarium w Lewoczy oraz Termy Słowackie.

Dzień pierwszy niedziela 12.01.2020r. – Wyjazd z Helenki o g. 9.00. Przyjazd w godzinach popołudniowych do Ochotnicy – zakwaterowanie, obiad, wieczorem kulig i pieczenie kiełbasek.

Dzień drugi poniedziałek 13.01.2020r. – śniadanie, całodzienny wyjazd na Słowację do Sanktuarium Lewoczy. Powrót na obiadokolację.

Dzień trzeci wtorek 14.01.2020r. śniadanie, wyjazd do Łopusznej i Zakopanego. Msza św. w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Wieczorem obiadokolacja i regionalna kolacja przy muzyce góralskiej na żywo.

Dzień czwarty środa 15.01.2020r. śniadanie, wyjazd do Szaflar – baseny termalne. Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu. W drodze powrotnej ciepła obiadokolacja. Powrót późnym wieczorem.

Koszt 600 zł od osoby. W cenie: przejazd autokarem, 3 noclegi, posiłki, uroczysta kolacja regionalna z napojami i muzyką góralską na żywo, wszystkie bilety wstępów, kulig, wstęp na baseny termalne.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Szopki Bożonarodzeniowe 25 stycznia 2020r. (sobota)