Informujemy, że najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 2.07. Chorych i osoby starsze, które chciałyby skorzystać z posługi kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

SAKRAMENTY DLA CHORYCH (KOMUNIA ŚWIĘTA, NAMASZCZENIE CHORYCH)

Posługa sakramentu chorych dokonywana jest na wyraźne życzenie chorego w domu, szpitalu lub świątyni.

W naszej parafii chorzy odwiedzani są w domach zazwyczaj w każdą I-wszą sobotę miesiąca lub w razie potrzeby w innym czasie. Chorego należy zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

• Przed przybyciem kapłana do domu, w którym przebywa chory, należy wcześniej przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece (można przygotować dla chorego – w razie potrzeby, szklankę z wodą).

Sakramentu namaszczenia chorych można udzielić w następujących przypadkach:

• jeśli jest poważna choroba,

• osobom starszym wiekiem,

• przed operacją medyczną,

• nieprzytomnym lub psychicznie chorym, jeśli można przypuszczać, że w normalnych warunkach życzyłyby sobie przyjęcia tego sakramentu.

SAKRAMENTU TEGO NIE UDZIELA SIĘ ZMARŁYM!