Sakramenty przyjmujemy w swojej własnej parafii (decyduje o tym miejsce zamieszkania).

• W naszej parafii sakrament chrztu udzielany jest co dwa miesiące w drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 (wyjątek stanowią miesiące, w których wypadają święta: w takim wypadku sakrament chrztu jest udzielany w II dzień Świąt Wielkanocnych oraz w II dzień świąt Bożego Narodzenia)

• Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej.

• Rodzice powinni wypełnić zgłoszenie (do pobrania w kancelarii), przedłożyć akt urodzenia dziecka oraz przedstawić kandydatów na rodziców chrzestnych.

• Rodzice chrzestni muszą być katolikami, którzy wcześniej przyjęli sakrament bierzmowania. Są zobowiązani przedłożyć zaświadczenie od swojego Księdza Proboszcza, że mogą pełnić funkcję ojca chrzestnego lub matki chrzestnej.

• Kandydaci do sakramentu chrztu św. z innej parafii, powinni przedłożyć zezwolenie od swojego Księdza Proboszcza na chrzest poza własna parafią.

• Przed chrztem (zarówno rodziców jak i chrzestnych) obowiązuje NAUKA PRZEDCHRZCIELNA.

NAJBLIŻSZY TERMIN CHRZTU ŚWIĘTEGO: 22 KWIETNIA 2019, GODZ. 15.00

NAJBLIŻSZY TERMIN NAUK PRZEDCHRZCIELNYCH: 11 KWIETNIA 2019, GODZ. 19.00

NASTĘPNE DATY CHRZTÓW:

• 9 CZERWCA, (nauki: 6 czerwca)
  • 11 SIERPNIA, (nauki: 8 sierpnia)
  • 13 PAŹDZIERNIKA, (nauki: 10 października)
  • 26 GRUDNIA (nauki: 12 grudnia)