Ogłoszenia 9.08.2020

Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 16.00 nieszpory niedzielne.

O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie (Różaniec, Msza św.)

Sobota Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Msze św. w porządku niedzielnym.

O godz. 6.15 zapraszamy na Godzinki ku czci MB.

O godz. 16.00 Nieszpory Maryjne, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

W Sanktuarium w Rudach Metropolitalny obchód uroczystości. Suma o godz. 11.00 celebrowana przez biskupów metropolii górnośląskiej. Wyjazd indywidualny.

Przyszła Niedziela

Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 16.00 nieszpory niedzielne.

Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na posiłki dla ubogich przygotowywane przez nasz Caritas.

Ogólne

1. Przypominamy, że Ks. Biskup udziela dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. tylko dla osób starszych, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Przypominamy jednocześnie o obowiązku posiadania założonej maseczki w kościele podczas nabożeństw i Mszy św.

2. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w naszym kościele. W okresie wakacyjnym jest otwarty przedsionek głównego wejścia do kościoła.

3. Wyjazd na pielgrzymkę do Prudnika i Zlotych Hor w sobotę o g. 8.15 z przystanku Helenka Elzab (przypominamy o zabraniu maseczki i dowodu osobistego).

4. Z powodu trwającej pandemii chorych nadal odwiedzamy TYLKO W NIEBEZPIECZEŃSTWIE ŚMIERCI.

5. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym (28.06.-31.08.) funkcjonuje wg następującego porządku: w poniedziałek 16.00-17.30, wtorek 9.00-11.00, piątek 16.00-17.00.

6. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

7. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość naszej świątyni i wokół kościoła. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne.

Ważna informacja!

Przypominamy o uszczegółowieniu (podaniu dokładnej intencji)  zarezerwowanego terminu Mszy św. najpóźniej na 14 dni przed!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji przypominamy, że zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzić i uszczegółowić (czyli podać intencję) najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji do tego czasu, a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI!

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie zamawiane intencje, za to, że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.