Kolekta na potrzeby naszej parafii (prace termomodernizacyjne).

O godz. 16.00 Nabożeństwo majowe w formie koncertu maryjnego w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego.

O godz. 20.00 Msza św. Akademicka.

Czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało

Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00.

Msza św. o godz. 9.00 będzie wprowadzeniem do procesji eucharystycznej. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pójdziemy następującymi ulicami: Niepokólczyckiego, Wawrzyńskiej i Jordana. Trasa z zaznaczonymi miejscami 4 ołtarzy jest wywieszona w gablotce. Poprzez udział w procesji i przyozdobienie trasy chciejmy dać świadectwo naszej wierze, a przede wszystkim oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie. Przypominamy, że za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.

Prosimy o pomoc w budowaniu ołtarzy zwłaszcza mieszkańców tych ulic, którymi pójdzie procesja. Prosimy też, by w miarę możliwości nie parkować samochodów na trasie procesji. Prosimy o kwiatki i płatki kwiatów do sypania w czasie procesji. Można je przynosić do zakrystii lub kaplicy. Do sypania kwiatków zapraszamy dzieci w białych strojach. Zbiórka tych dzieci i dzieci I-szo komunijnych przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwa popołudniowego w tym dniu nie będzie. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe w parafii Bożego Ciała w Miechowicach.

Po Mszy porannej nabożeństwo ku czci Matki Bożej w I sobotę miesiąca.

O godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Przyszła Niedziela

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

1. W związku z remontem kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

2. Na katechezę dla dorosłych na temat uroczystości Bożego Ciała zapraszamy w poniedziałek po mszy wieczornej.

3. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi przed Mszami św. i w piątek o godz. 17.30.

4. Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od piątku na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Będą się one odbywać w tygodniu (od poniedziałku do piątku) po Mszy św. wieczornej, w sobotę w ramach nabożeństwa maryjnego, a w niedzielę o godz. 16.00.

5. Od czwartku zapraszamy na tradycyjne procesje eucharystyczne po Mszy św. wieczornej w ramach oktawy Bożego Ciała.

6. W zakrystii można zakupić dekoracje na Boże Ciało.

7. Biskup Gliwicki w piątek 01.06. udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Dziękujemy 8 osobom za sprzątanie kościoła. W sobotę od 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Zamenhofa, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

9. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

10. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.