Ogłoszenia 21-28.04.2024

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • O godz. 16.00 Niedziela Eucharystyczna w Parafii – adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie adoracja w ciszy, zakończenie około godz. 16.45 Litanią Eucharystyczną i modlitwą Kongresową ▶ [więcej informacji].

Czwartek

• O godz. 6.30, z racji święta św. Marka, procesja do krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje. Zapraszamy szczególnie wszystkich działkowiczów.
  • O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 17.45 Litanią Eucharystyczną i modlitwą Kongresową. O godz. 18.00 Msza Święta z katechezą Eucharystyczną ▶ [więcej informacji].

• O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci MB.

Przyszła Niedziela

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Ogólne

1. Wyjazd na pielgrzymkę do Świnoujścia w sobotę 27 kwietnia o godz. 4.00 z przystanku Helenka Elzab.
  2. Zapraszamy do wzięcia w udziału w Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpocznie się 01.05. w par. Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach i zakończy się 04.05. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymować można pieszo, biegowo lub duchowo. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej www.grom-milosierdzie.pl.
  3. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu - Helence ogłasza nabór do klas pierwszych: „Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej szkoły oraz na Dzień Otwarty, który odbędzie się 22 kwietnia 2024 (poniedziałek) w godz. 11:00 – 15:00. U nas nauka jest bezpłatna”.
  4. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.
  5. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w piątek 26.04. po porannej Mszy św.
  6. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Dziękujemy wszystkim wspierającym za ofiary na czekający nas remont wieży kościoła ▶ [Intencje i ofiary online].

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego w Polsce i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim (KEP, 13.03.2018 r.).

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji z dwutygodniowym wyprzedzeniem (14 dni). Gdy intencja na 14 dni przed planowaną Mszą św. nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.