Ogłoszenia 16.05.2020

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • O godz. 16.00 nabożeństwo majowe.
  • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek Caritas na posiłki dla ubogich.

• Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

• Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, a o 16.30 nabożeństwo majowe.

Przyszła Niedziela

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • O godz. 16.00 nabożeństwo majowe.

Ogólne

1. Przypominamy, że w naszym kościele może jednocześnie przebywać 110 osób. Zajmujemy tylko miejsca wyznaczone w ławkach, wyjątek stanowi chór, gdzie główną zasadą jest zachowanie odpowiedniego dystansu. Dlatego też prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do obowiązującego porządku. Prosimy o to zarówno w czasie Mszy św., nabożeństw, jak i indywidualnej modlitwy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 16.00.

3. W czwartek 20.05. o godz. 19.15 w kościele św. Kamila w Zabrzu msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

4. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

5. W gazetce parafialnej podano informację o kilkudniowych pielgrzymkach w okresie wakacyjnym. Prosimy zapisane osoby o wpłatę zaliczek według podanego harmonogramu.

6. Jest jeszcze wolnych kilka miejsc na parafialne rekolekcje w Kokoszycach w dniach 31.05 do 02.06. Zapisy w zakrystii.

7. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w piątek po porannej Mszy św.

8. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii.

Ważna informacja!

Przypominamy o uszczegółowieniu (podaniu dokładnej intencji)  zarezerwowanego terminu Mszy św. najpóźniej na 14 dni przed!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji przypominamy, że zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzić i uszczegółowić (czyli podać intencję) najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji do tego czasu, a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI!

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie zamawiane intencje, za to, że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.