Ogłoszenia 4-11.06.2023

Liturgia

Niedziela

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało

 • Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.00.
 • Msza św. o godz. 9.00 będzie wprowadzeniem do procesji eucharystycznej. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pójdziemy następującymi ulicami: Jordana, Prusa, Wawrzyńskiej, Łapkowskiego, Zamenhofa i Niepokól-czyckiego. Trasa z zaznaczonymi miejscami 4 ołtarzy jest wywieszona w gablotce. Poprzez udział w procesji i przyozdobienie trasy chciejmy dać świadectwo naszej wierze, a przede wszystkim oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy, że za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
 • Prosimy o pomoc w budowaniu ołtarzy zwłaszcza mieszkańców tych ulic, którymi pójdzie procesja. Prosimy też, by w miarę możliwości nie parkować samochodów na trasie procesji. Prosimy o kwiatki i płatki kwiatów do sypania
 • w czasie procesji. Można je przynosić do zakrystii lub kaplicy. Do sypania kwiatków zapraszamy dzieci w białych strojach. Zbiórka tych dzieci i dzieci, które w tym roku mają I rocznicę Komunii św. przed Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego u p. Marysi.
 • Nabożeństwa popołudniowego w tym dniu nie będzie. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe w parafii Bożego Ciała w Miechowicach.

Sobota

 • O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała.

Przyszła Niedziela

 • Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
 • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek Caritas na posiłki dla ubogich.
 • O godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała.

 

Ogólne

 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu - od poniedziałku do środy po porannej Mszy św., w piątek po wieczornej Mszy św., w sobotę w ramach nabożeństwa maryjnego, a w niedzielę o godz. 16.00.

 3. We wtorek (6.06), o godz. 18.45, odbędzie się spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla dziewczyn z klas pierwszych szkoły średniej. Już dziś informujemy, że ze względu na dzień fatimski chłopcy z klas drugich szkoły średniej będą mieli spotkanie dzień wcześniej czyli w poniedziałek (12.06) o godz. 18.45.

 4. Wyjazd na parafialne rekolekcje do Kokoszyc w poniedziałek 5 czerwca o 8.45 z przystanku Helenka Elazb, zaś wyjazd na pielgrzymkę do Gidel, św. Anny i Mstowa w sobotę 10 czerwca o 8.00 z przystanku Helenka Elazb (prosimy aby do czwartku uregulować w zakrystii należność za ten wyjazd 110 zł.)

 5. Osoby zadeklarowane na wyjazd pielgrzymkowo - wakacyjny do Pratulina (w dniach 24 – 30.06) proszone są o uregulowanie w zakrystii do 15 czerwca należności za ten wyjazd w kwocie 1.350 zł.

 6. Informujemy, że 8 czerwca (czwartek - Boże Ciało) oraz 9 czerwca (piątek) kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 7. Od piątku zapraszamy na tradycyjne procesje eucharystyczne po Mszy św. wieczornej w ramach oktawy Bożego Ciała.

 8. W sobotę o godz. 15.30 zapraszamy na nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 9. W zakrystii można zakupić dekoracje na Boże Ciało.

 10. Biskup Gliwicki w piątek 9.06. udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 11. Zespół Szkół Salezjańskich zaprasza na letnie obozy, które odbywać się będą w Kołobrzegu i Sulejowie. Zapisy u ks. Pawła Gacka SDB. Więcej informacji ▶ [tutaj]

 12. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

 13. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w piątek 16.06. po porannej Mszy św.

 14. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za ofiary na czekający nas remont wieży dzwonowej ▶ [Intencje i ofiary online]

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji najpóźniej na 14 dni przed zaplanowaną Mszą Św. Gdy intencja do tego czasu nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.