Ogłoszenia 29.01.2023

• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
  • O godz. 16.00 koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego - I czwartek miesiąca

• Podczas Mszy św. błogosławieństwo świec (gromnic), które można zakupić w zakrystii.
  • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe.

Piątek – wspomnienie św. Błażeja - I piątek miesiąca

• Na zakończenie każdej Mszy świętej specjalne błogosławieństwo ku czci św. Błażeja.
  • Po porannej Mszy św. całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu zakończona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.

Sobota – I sobota miesiąca

• Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci MB w pierwszą sobotę miesiąca.
  • O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Przyszła Niedziela

• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół BREVIS, który tworzą soliści Kameralnego Chóru Państwowej Filharmonii w Tarnopolu. Są to dwaj protodiakoni i jeden diakon. Wykonują śpiewy podczas mszy, a po mszy przed kościołem będzie można ich wesprzeć darem na pomoc ofiarom wojny. Artyści działają we współpracy z Arcybiskupem Tarnopola Nestorem. Zebrane ofiary przekazane są do Kurii w Tarnopolu.

Ogólne

1. Po okresie kolędowym i ferii zimowych powraca wcześniejszy porządek nabożeństw i funkcjonowania kancelarii parafialnej.

2. Informujemy, że odwiedziny chorych w lutym odbędą się w sobotę 11.02, w Światowy Dzień Chorych. Osoby starsze i chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

3. Wyjazd do Białogóry we wtorek 31.01. o godz. 8.30 z przystanku Helenka-Elzab.

4. Informujemy, że w sobotę 4.02. od godz. 10.00 (w salkach katechetycznych) będą brane miary strojów dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podział na poszczególne grupy i godziny umieszczony jest ▶ [tutaj]. Przypominamy jednocześnie, że w czwartek 2.02 o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie rodziców tych dzieci w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

6. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w piątek 10.02 po porannej Mszy św.

7. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na czekający nas remont wieży dzwonowej ▶ [Intencje i ofiary online]

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji najpóźniej na 14 dni przed zaplanowaną Mszą Św. Gdy intencja do tego czasu nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.