Ogłoszenia 19.01.2020

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

O godz. 16.30 Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Przyszła Niedziela – Niedziela Słowa Bożego i Dzień Islamu w Kościele katolickim

Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 15.30 zapraszamy członków grup parafialnych na spotkanie kolędowo-opłatkowe w dolnym kościele. W związku z tym nie będzie popołudniowego nabożeństwa.

Ogólne

1. Przypominamy, że w okresie ferii (11.01.-24.01.) kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek w godz. 9.00-11.00 i w piątek 16.00-17.00.

2. W sobotę 25 stycznia o g. 8.00 z przystanku Helenka Elzab wyjazd na pielgrzymkę Szlakiem Szopek Bożonarodzeniowych.

3. W imieniu Parafii św. Macieja w Zabrzu i Zabrzańskiej Filharmonii zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę 24.01. o godz. 16.00 w kościele św. Macieja. Wstęp wolny.

4. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. W piątek po rannej Mszy św. do sprzątania prosimy parafian z ul. PCK, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

5. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

6. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.

Ważna informacja!

Przypominamy o uszczegółowieniu (podaniu dokładnej intencji)

zarezerwowanego terminu Mszy św. najpóźniej na 14 dni przed!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji przypominamy, że zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzić i uszczegółowić (czyli podać intencję) najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji do tego czasu, a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI!

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie zamawiane intencje, za to, że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.