OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 16.VI.2019

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Środa

O godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolno-katechetycznego dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów ze Szkoły Podstawowej nr 30 i 33 i Gimnazjum, a o godz. 9.30 Msza św. młodzieży oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów Szkoły Salezjańskiej.

Czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało

Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 (zmiana) i 17.00.

Msza św. o godz. 9.00 będzie wprowadzeniem do procesji eucharystycznej i zostanie ona odprawiona na ROD TULIPAN. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pójdziemy następującymi ulicami: Niepokólczyckiego, Baczyńskiego, Łapkowskiego i Jordana. Trasa z zaznaczonymi miejscami 4 ołtarzy jest wywieszona w gablotce. Poprzez udział
w procesji i przyozdobienie trasy chciejmy dać świadectwo naszej wierze, a przede wszystkim oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie. Przypominamy, że za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.

Prosimy o pomoc w budowaniu ołtarzy zwłaszcza mieszkańców tych ulic, którymi pójdzie procesja. Prosimy też, by
w miarę możliwości nie parkować samochodów na trasie procesji. Prosimy o kwiatki i płatki kwiatów do sypania
w czasie procesji. Można je przynosić do zakrystii lub kaplicy. Do sypania kwiatków zapraszamy dzieci w białych strojach. Zbiórka tych dzieci i dzieci, które w tym roku miały I rocznicę Komunii św. przed Mszą św. na terenie ROD Tulipan u p. Marysi.

Nabożeństwa popołudniowego w tym dniu nie będzie. Zapraszamy na Nieszpory Odpustowe w parafii Bożego Ciała
w Miechowicach.

Sobota

O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała.

Przyszła Niedziela

Kolekta na potrzeby naszej parafii – zakup opału.

O godz. 16.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z procesją eucharystyczną z racji oktawy Bożego Ciała.

Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na posiłki dla ubogich przygotowywane przez nasz Caritas.

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Od piątku zapraszamy na tradycyjne procesje eucharystyczne po Mszy św. wieczornej w ramach oktawy Bożego Ciała.

3. W zakrystii można zakupić dekoracje na Boże Ciało.

4. Biskup Gliwicki w piątek 21.06. udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Wyjazd na rekolekcje parafialne do Kokoszyc w poniedziałek o g. 9.20 z przystanku Helenka Elzab.

6. W sobotę 22.06. od godz. 8.30 przedwakacyjne duszpasterskie odwiedziny chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania prosimy parafian
    z ul. PCK, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

8. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

9. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.