Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne.

Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Poniedziałek - Środa

O godz. 20.00 Msza akademicka, która zainauguruje adwentowe rekolekcje akademickie, które potrwają do środy. Codzienne spotkania o godz. 20.00. Szczegóły na plakatach.

O godz. 12.00 Różaniec Fatimski.

Przyszła Niedziela

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne.

Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na wieczerzę Wigilijną dla ubogich przygotowywaną przez nasz Caritas.

Ogólne

1. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza wszystkich członków i czcicieli św. Franciszka na spotkanie, które odbędzie się dziś o g. 14.00 w salkach.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla chłopców klas VII we wtorek, 11 grudnia
    o godz. 19.00.

4. W czwartek o godz. 19.00 w salkach nauki przed chrztem, który udzielany będzie w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.

5. Również w czwartek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

6. W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych. Chorych można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza członków wspólnoty i czcicieli Matki Bożej na Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę 15 grudnia. O 10.00 konferencja, potem adoracja Najświętszego Sakramentu. O 14.00 Msza święta. Zakończenie odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Całość poprowadzi ks. Grzegorz Lepiorz. Temat: „Modlitwa Zdrowaś Maryja”. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę, aż do środy (16-19.12.) przed Mszami św., nasz Caritas, prowadzi zbiórkę żywności dla ubogich pod hasłem: „Na pusty wigilijny talerz”. Produkty te, najlepiej o dłuższym okresie gwarancji, będzie można składać do pojemników przy balaskach.

9. Informujemy, że kancelaria parafialna od 21 grudnia do 1 stycznia będzie nieczynna. Załatwiać będziemy tylko sprawy pogrzebowe. Pozostałe sprawy prosimy załatwić w najbliższym czasie.

10. Dziękujemy 12 osobom za sprzątanie kościoła. W sobotę od 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Witkacego, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

11. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej (w niej plan tegorocznej kolędy)

12. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.