Liturgia

Niedziela

Kolekta na potrzeby Diecezji (rata ryczałtu).

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Czwartek

O godz. 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Piątek
O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii.

Sobota

O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Przyszła Niedziela – Niedziela Palmowa

Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W gliwickiej katedrze o godz. 14.00 Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Ogólne

 1. W środę 21.03. o godz. 16.30, w sali dolnego kościoła, odbędzie się wielkopostne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Na spotkanie zapraszamy wszystkich członków tej Wspólnoty.

 2. W czwartek 22.03. o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w okresie świątecznym.

 3. Informujemy, że najbliższe – przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 24 marca. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 4. W piątek 23.03. w Zabrzu odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele św. Kamila. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej www.edk.org.pl

 5. Przy chrzcielnicy można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

 6. Caritas Parafialny w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów wielkanocnych będzie przeprowadzał zbiórkę żywności dla ubogich, a w najbliższą niedzielę zbiórkę do puszek na przygotowanie „śniadania wielkanocnego dla najuboższych”.

 7. Przy wyjściu z kościoła, w przedświątecznym sklepiku, można kupić różnego rodzaju świece wielkanocne i kartki świąteczne. A w przyszłą niedzielę będzie można nabyć palmy.

 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik (8.04.) i do Kalisza i Górki Klasztornej (5-6.05.) Zapisy u p. Świtały.

 9. Dziękujemy 11 osobom za sprzątanie kościoła. W sobotę od 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Łapkowskiego, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

 10. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

 11. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.