Ważna informacja!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji od nowego roku zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzać najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. A więc jeśli ktoś ma rezerwację na 1 stycznia 2020 zobowiązany jest ją potwierdzić i uszczegółowić do 18 grudnia 2019. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji na 14 dni przed planowaną Mszą Świętą a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI! W tym miejscu chcielibyśmy bardzo podziękować Wam, Drodzy Parafianie, za wszelkie zamawiane intencje, za to że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.

Ogłoszenia 1.12.2019

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne. W ramach nabożeństwa poświęcenie wieńców adwentowych.

Środa – wspomnienie św. Barbary

O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ górników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Piątek – I piątek miesiąca

Po rannej Mszy św. całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zakończenie o godz. 17.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

Sobota – I sobota miesiąca

Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci MB.

Przyszła Niedziela

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 15.30 zapraszamy na koncert religijny w wykonaniu p. Jacka Kieroka z zespołem.

Przy wyjściu z kościoła do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Ogólne

1. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Roratach. Codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Młodsze dzieci z lampionami gromadzą się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w int. powołań kapłańskich i zakonnych, a także do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi przed Mszami św.

3. We wtorek 3 grudnia o godz. 19.00 spotkanie dziewczyn klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę udzielenie posługi akolitatu naszemu klerykowi Maciejowi w Seminarium w Krakowie,
    a także w naszym Międzydiecezjalnym Seminarium w Opolu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. Informujemy, że grudniowe – przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 21.12. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W naszym przedświątecznym kramiku przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarze parafialne, kartki świąteczne, świece, opłatki.

7. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. W sobotę po rannej Mszy św. do sprzątania prosimy parafian
    z ul. Harcerska, a także wszystkich chętnych, którzy mogliby przyjść z pomocą.

8. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

9. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.