Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii

O godz. 7.30 Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Komunią św. dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.

O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa

Obowiązuje post ścisły, tj. jakościowy i ilościowy.

O godz. 6.30 Ciemna Jutrznia.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale (śpiewamy wszystkie trzy części).

O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża św.

O godz. 21.00 Droga Krzyżowa dla mężczyzn.

Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

Wielka Sobota – dzień czuwania przy Bożym Grobie

Obowiązuje zwyczajowy post od pokarmów mięsnych.

O godz. 6.30 Ciemna Jutrznia.

O godz. 6.30 wystawienie Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie i całodzienna adoracja.

O godz. 8.00 adorują grupy modlitewne.

Ofiary składane przy adoracji w Bożym Grobie przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie
i kościołów w Ziemi Świętej.

Święcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00. /w głównym kościele, nie
w kaplicy/.

O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Przynosimy z sobą świece.

Przyszła Niedziela – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

O godz. 6.00 wystawienie Najśw. Sakramentu w Bożym Grobie, a o godz. 6.30 REZUREKCJA.

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

O godz. 16.00 Uroczyste Nieszpory Świąteczne.

Ogólne

1. Zachęcamy do jak najwcześniejszego skorzystania z sakramentu Pokuty, by móc w pełni uczestniczyć
    w całym Triduum Paschalnym. Program spowiedzi jest wywieszony w gablotkach i umieszczony w gazetce parafialnej i na stronie internetowej. W gablotce przy bocznym wejściu do kościoła znajdziemy również program spowiedzi w ramach Nocy Konfesjonałów w naszej okolicy.

2. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w niedzielę 14.04. o godz. 14.00 na spotkanie wszystkich członków Wspólnoty i czcicieli św. Franciszka. Spotkanie odbędzie się w salkach katechetycznych.

3. Odpust zupełny w najbliższych dniach można uzyskać za pobożny udział w adoracji i ucałowanie krzyża podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz za odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. w czasie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.

4. Przy chrzcielnicy można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Caritas Parafialny w Wielką Sobotę w czasie poświęcenia pokarmów wielkanocnych będzie przeprowadzał zbiórkę żywności dla ubogich. Dla nich też, w środę Wielkiego Tygodnia, kuchnia Caritas o godz. 14.00 organizuje poczęstunek wielkanocny.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i we wtorek, w pozostałe dni załatwiamy tylko sprawy pogrzebowe. Natomiast po świętach kancelaria będzie czynna od czwartku.

7. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. W poniedziałek o godz. 8.30 prosimy chętnych o pomoc
    w uprzątnięciu kościoła po Niedzieli Palmowej. W sobotę po wieczornej liturgii do sprzątania prosimy parafian, którym zależy na pięknie i czystości naszego kościoła na czas świąt wielkanocnych.

8. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

9. Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii.